Anasayfa / Genel / Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, turizm kenti Antalya’ya altınç günü itibarıyla hava yoluyla gelen turist sayısında 7 milyonun geçildiğini açıkladı. Vali Yazıcı, “Turizm sayılarımızdaki yükselişi el birliğiyle henüz bile ileriye taşıyacağız” dedi.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada ise 5 Ağustos itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanları vasıtasıyla kente gelen turist sayısının 7 milyon 76 1000 937 kişi olduğu belirtildi. Antalya’nın ‘güvenli turizm sertifikası’ uygulaması, seçenek turizm kolları ve atlas en kaliteli 5 yıldızlı otelleriyle Akdeniz çanağındaki en iyi ve en sayı tercih edilen şehir olduğu kaydedildi.

YÜZDE 91’LİK ARTIŞ

Açıklamada, Antalya’bile pandeminin etkisinin azalmasıyla turizm rekorlarının kırıldığı eski günlere dönüldüğü dahi vurgulandı. 1 Ocak- 5 Ağustos’ta gelen 7 milyon 76 1000 937 yabancı turist sayısı ile geçen yılın tıpkısı dönemine oranla yüzde 91’lik artım olduğu kaydedilirken, geçen sene tıpkısı dönemde 3 milyon 705 1000 771 kişi geldiği hatırlatıldı. Bu yıl Ağustos ayının ilk 5 gününde ise geçen yılın tıpkısı dönemine göre yüzde 25 artışla 388 1000 431 turist geldiği kaydedildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: