Anasayfa / Genel / Akkuyu Nükleer’de yeni sözleşme

Akkuyu Nükleer’de yeni sözleşme

Akkuyu Nükleer Santrali inşaatına yeni tek şirketle sürme edilecek.

Ana yüklenici IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketiyle sözleşme feshedildi yerine TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi ile yeni imzalar atıldı.

Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada, proje yönetimi tarafından çalışmalarını tamamlayan IC İçtaş Anonim Şirketi ile yapılan sözleşmenin feshedildiği belirtildi.

Katılımcıların yeniden yapılandırılmasına karar verildiği kaydedilen açıklamada, 2019’dan yerde yana projede yer saha TSM Enerji ile sözleşme imzalandığı, sürme fail tüm işlerin yerde şirkete devredileceği ifade edildi.

Açıklamada abaşo yüklenici şirketlerle yeni sözleşmeler imzalanacağı bile duyurulurken, “Bu sözleşmelerle taahhüt edilen inşaat tarihlerine uyulması, işçilerin emek koşulları açısından haklarının korunması ve tüm taşeronların çalışanlarına maaşlarının zamanında ödenmesi dahi sağlanacaktır” denildi.

İŞÇİLERİN DURUMU NE OLACAK?

Akkuyu Nükleer Santral projesinde yüzde 80’i Türk vatandaşı yaklaşık 25 1000 kişi çalışıyor.

Türk işçilerin projede çalışmaya sürme edeceği belirtildi.

Sözleşmesi feshedilen şirket bünyesindeki 7 1000 işçiye ise 5 Ağustos’a kadar izin verildi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: