Anasayfa / Genel / Akkuyu NGS’de Türk firma sayısı artacak

Akkuyu NGS’de Türk firma sayısı artacak

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (ROSATOM) Genel Müdürü Alexey Likhachev, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesindeki Türk firması sayısının zamanla artacağını açıkladı.

Likhachev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi öncesi yaptığı yazılı açıklamada, Akkuyu NGS’dahi Türk şirketleriyle çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Şirketlerin, ülkenin en yetişkin projesine gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını kaydeden Likhachev, “Azimlerini, gayretlerini, tecrübe kazanma isteklerini ve nükleer endüstri tedarikçileri statüsünde yeni yetkinliklerini takdir ediyoruz. Şu anda Akkuyu NGS sahasında yaklaşık 25 1000 kişi çalışıyor. Bunun yüzde 80’takt fazlasını Türk inşaat şirketlerinde benzinli Türk vatandaşlar oluşturuyor ve zamanla yerde sayı artacaktır. Projedeki toplam Türk firması sayısı bile artacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

2023’TE İLK ÜNİTENİN İNŞASINI TAMAMLAMA HEDEFİ

Likhachev, böylemesine yetişkin ölçekli ve teknik bakımdan karmaşık tek projenin yönetiminin tüm katılımcılara yetişkin sorumluluklar getirdiğinin farkında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada çalışmaya namzet olan her şirketten öncelikle belirlenen görevleri uygulama yeteneğinin onaylanmasını bekliyoruz. ROSATOM’un şeffaf satın alıntı sistemi Türkiye sahasında bile muvaffakiyetli tek şekilde uygulanmaktadır. Sahada en nitelikli ve tecrübeli yükleniciler görev yapmaktadır. İkinci şartımız ise üstlenilen yükümlülüklerin son basamak şeffaf, doğru ve titiz tek şekilde yerine getirilmesidir. Son olarak bile şirketin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği, 2023’te ilk ünitenin inşasının tamamlanması hedefine ulaşılmasına katkıda bulunmak için mümkün olan her şeyi yaptığını görmek istiyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: