Anasayfa / Genel / AB’ye gaz ihracatı 50 milyar metreküp düşecek

AB’ye gaz ihracatı 50 milyar metreküp düşecek

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi nedeniyle durduğu Özbekistan’ın Semerkant kentinde gazetecilere ağırlıklı bulundu.

Bu yıl Avrupa’ya Rus gazı sevkiyatının yaptırımlar nedeniyle düşeceğine işaret fail Novak, “Rusya Enerji Bakanlığı tahminlerine göre, AB’ye gaz ihracatımız yerde yıl 50 milyar metreküp düşecek” dedi.

Novak, Avrupalı siyasilerin, enerji krizine ilişkin makul adımlar atmaları gerektiğini belirterek, “Piyasaya nasıl müdahale edeceklerini olumsuzlama, her şeyden önce orada yaşayan insanları düşünmeliler” ifadesini kullandı.

Avrupa’bile Rus gazına yönelik istişare edilen olası tavan fiyat uygulamasını bile nine Novak, “Gazın fiyatı sunma talep dengesine ve piyasa koşullarına göre oluşacaktır. Boru hattı sevkiyatlarındaki formül uzun vadeli olarak sözleşme şartlarına göre oluşturulmaktadır ve Avrupa’ya gaz sevkiyatı sözleşmelerimiz genel olarak uzun vadelidir” niteleyerek konuştu.

TÜRKİYE’YE İLAVE GAZ AÇIKLAMASI

Novak, Türkiye’ye yönelik Rus gazı sevkiyatlarına ilişkin dahi “Eğer Türk ortaklarımız ilave hacim isterse değerlendirip temin ederiz” dedi.

ÜLKELER HANGİ ÖNLEMLERİ ALIYOR?

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: