Anasayfa / Genel / AB’den Türkiye’deki Suriyelilere ek nakdi yardım – Son Dakika Dünya Haberleri

AB’den Türkiye’deki Suriyelilere ek nakdi yardım – Son Dakika Dünya Haberleri

AB Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, yardımın uzmanlaşmış sağlık hizmetleri, hukuki müşavirlik, psikososyal dayanak ve sivil belgelere erişim gibi konuların ele alınmasına yardımcı olacağı duyuruldu.

Yardımın şu anda Türkiye’dahi 1,5 milyondan fazla insanı, nakdi yardım yoluyla gelenekçilik AB Acil Sosyal Güvenlik Ağı’nın (SUY) parçası olduğunun ifade edildiği açıklamada, yerde yolla kira, ulaşım, yiyecek veya ilaç gibi en sayı ihtiyaç duyulan kalemlerin finansmanına yardımcı olunduğu belirtildi.

Yardımın şu anda Türkiye’dahi 1,5 milyondan fazla insanı, nakdi yardım yoluyla gelenekçilik AB Acil Sosyal Güvenlik Ağı’nın (SUY) parçası olduğunun ifade edildiği açıklamada, yerde yolla kira, ulaşım, yiyecek veya ilaç gibi en sayı ihtiyaç duyulan kalemlerin finansmanına yardımcı olunduğu belirtildi.

AB’takt yapılan açıklamada, “Türkiye’dahi, birçok on yıldan fazla tek süredir yerinden edilmiş olan mültecileri unutmayacağız” denildi.

3 MİLYAR EUROLUK DESTEK PAKETİNİN PARÇASI

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yeni 50 milyon euroluk yardım, 2024’açınık kadar Türkiye’deki mültecileri desteklemek için AB Komisyonu tarafından Haziran 2021’dahi açıklanan 3 milyar euroluk paketin parçası. 50 milyon, ayrıca Aralık 2021’dahi SUY için açıklanan 325 milyon euroluk insani yardıma ek mahiyetinde ve sonunda 2021’takt yerde yana Türkiye için toplam yardımı 3,34 milyar euroya yaklaştırıyor.”

Açıklamada, AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu komisyon üyesi Janez Lenarcic’in şu sözlerine yer verildi:

“Dünyanın gözü Ukrayna’bile, yalnız Türkiye’dahi, birçok on yıldan fazla tek süredir yerinden edilmiş olan mültecileri unutmayacağız. Aralarında en savunmasız olanlar, Covid-19 salgınından ve ekonomik durumlarının kötüleşmesinden özellikle ağır şekilde etkilendi. AB, Türkiye’deki mültecilere insani yardım sağlamaya ve en sayı ihtiyacı olanlara tek yaşam çizgisi sunmaya sürme edecektir.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.