Anasayfa / Genel / ABD’de yeni konut satışları 2 yılın en düşük seviyesine geriledi

ABD’de yeni konut satışları 2 yılın en düşük seviyesine geriledi

ABD Ticaret Bakanlığı, haziran ayına ilişkin yeni konut satış istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, ülkede yeni konut satışları, mevsim etkilerinden arındırılmış olarak haziranda tek önceki aya kıyasla yüzde 8,1 azalarak 590 bine geriledi.

Piyasa beklentileri yeni konut satışlarının yerde dönemde 660 1000 olması yönündeydi.

Nisan 2020’takt yerde yana en az seviyeye gerileyen yeni konut satışları, mayısta yüzde 6,3 artışla 642 1000 seviyesinde gerçekleşmişti.

Yeni konut satışları, haziranda geçen yılın tıpkısı ayına göre ise yüzde 17,4’lük azalış kaydetti.

ABD’dahi geçen ağrı satışa kaynak yeni konutların medyan satış fiyatı ise tek önceki yıla göre yaklaşık yüzde 7 artarak 402 1000 400 dolara yükseldi.

Analistler, konut satışlarına ilişkin son verilerin, kalan konut kredisi (mortgage) faiz oranlarının yüksek fiyatlarla birleşerek konut talebini azalttığının işareti olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: