Anasayfa / Genel / ABD’de mortgage faiz oranı 10 hafta sonra ilk kez düştü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

ABD’de mortgage faiz oranı 10 hafta sonra ilk kez düştü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Mortgage Bankalar Birliği (MBA) verilerine göre, mortgage (konut kredisi) başvuruları, 28 Ekim ile final haftada tek önceki haftaya kıyasla yüzde 0,5 azaldı.

Ülkede 30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı ise yüzde 7,06’ya indi. Böylece söz konusu faiz oranı, 10 haftalık yükselişin akabinde ilk kez düşüş kaydetti.

ABD’dahi 30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz, tek önceki hafta yüzde 7,16 ile 2001’takt yerde yana en yüksek seviyeye ulaşmıştı.

FAİZ ORANI 2002’DEN BU YANA EN YÜKSEK SEVİYEDE

Bu dönemde 15 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı bile yüzde 6,39’dan yüzde 6,37’ye geriledi.

MBA Ekonomi ve Endüstri Tahmininden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joel Kan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, mortgage başvurularının hızındaki yavaşlamaya rağmen düşüşünü altıncı haftaya taşıdığını belirtti.

30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranının 2 aydan uzun süredir ilk kez düşüş gösterdiğine işaret fail Kan, faiz oranının 2002’takt yerde yana en yüksek seviyeye yakın seyrettiğini kaydetti.

Kan, yüksek faiz oranlarının hem satın alıntı hem dahi yeniden finansman faaliyetleri üzerinde tazyik oluşturmaya sürme ettiğini bildirdi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: