Anasayfa / Genel / ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden az arttı

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden az arttı

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıkladı.

Buna göre, ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, 17 Eylül ile final haftada önceki haftaya kıyasla 5 1000 kişi artarak 213 bine yükseldi.

Piyasa beklentilerinden rengi artım kaydeden işsizlik maaşı başvurularının, yerde dönemde 218 1000 seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyordu.

İşsizlik maaşı başvurularının sayısına ilişkin önceki haftanın verisi ise 213 binden 208 bine revize edildi.

Geçen hafta itibarıyla 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları, tek önceki haftaya kıyasla 6 1000 azalarak 216 1000 750’ye düştü.

Süregelen işsizlik başvuruları ise 10 Eylül ile final haftada 21 1000 kişi azalarak 1 milyon 379 1000 seviyesine geriledi.

Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin son verinin giderek henüz gayrimuayyen hale gelen ekonomik görünüme rağmen iş gücü talebinin sağlam kalmaya sürme ettiğini gösterdiğini belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: