Anasayfa / Genel / ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 9 haftanın en düşük seviyesinde

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 9 haftanın en düşük seviyesinde

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıkladı.

Buna göre, ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, 27 Ağustos ile final haftada önceki haftaya kıyasla 5 1000 kişi azalarak 232 bine indi.

Piyasa beklentilerinin tersine düşüş göstermeye sürme fail ve 25 Haziran ile final haftadan yerde yana en az seviyeye gerileyen işsizlik maaşı başvurularının, yerde dönemde 248 1000 seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyordu.

İşsizlik maaşı başvurularının sayısına ilişkin önceki haftanın verisi ise 243 binden 237 bine revize edildi.

Geçen hafta itibarıyla 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları, tek önceki haftaya kıyasla 4 1000 azalarak 241 1000 500’açınık düştü.

Süregelen işsizlik başvuruları ise 20 Ağustos ile final haftada 26 1000 kişi artarak 1 milyon 438 1000 seviyesine artık.

Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verilerin güçlü iş gücü talebi ve sıkı iş gücü piyasası koşullarıyla tutarlı tek seyir izlediğini belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: