Anasayfa / Genel / ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 8 ayın zirvesine çıktı

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 8 ayın zirvesine çıktı

ABD Çalışma Bakanlığı, haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıkladı.

Buna göre, ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, 16 Temmuz ile final haftada önceki haftaya kıyasla 7 1000 kişi artarak 251 bine yükseldi.

Piyasa beklentilerinin tersine artım göstererek 8 ayın en yüksek seviyesine ulaşan işsizlik maaşı başvurularının yerde dönemde 240 1000 olması öngörülüyordu.

İşsizlik maaşı başvurularının sayısına ilişkin önceki haftanın verisi dahi revize edilmeyerek 244 1000 seviyesinde korundu.

Geçen hafta itibarıyla 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları, tek önceki haftaya kıyasla 4 1000 500 artarak 240 1000 500’açınık artık.

Süregelen işsizlik başvuruları ise 9 Temmuz ile final haftada 51 1000 kişi artarak 1 milyon 384 1000 seviyesine yükseldi.

Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin son verilerin, sıkı para politikası ve sıkılaşan finansal koşullar nedeniyle iş gücü piyasasında tek miktar soğumaya işaret ettiğini belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Gazprom’s Natural Gas Exports and Production Declining – Last Minute Economy News

The company’s natural gas production in the 11 months of the year decreased by 19.4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: