Anasayfa / Genel / ABD’de hanehalkı borcu ikinci çeyrekte 16 trilyon doları aştı

ABD’de hanehalkı borcu ikinci çeyrekte 16 trilyon doları aştı

ABD’dahi hanehalkı beraatızimmet, yerde yılın ikinci çeyreğinde tek önceki çeyreğe oranla yüzde 2 artarak 16,15 trilyon dolara yükseldi.

ABD Merkez Bankası (Fed) New York şubesince hazırlanan 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin Hanehalkı Borcu ve Kredi Raporu yayımlandı.

Buna göre, Amerikalıların toplam hanehalkı beraatızimmet yerde yılın ikinci çeyreğinde yüzde 2 artarak 16,15 trilyon dolara ulaştı.

Yılın ikinci çeyreğinde tek önceki çeyreğe göre 312 milyar dolarlık artım kaydeden hanehalkı beraatızimmet, yıllık hoş ise 1,2 trilyon abd arttı.

KONUT KREDİSİ BORÇLARI

ABD’dahi yerde dönemde hanehalkı borcunun artmasında konut kredileri kaynaklı borçlardaki yükseliş etkili oldu.

Konut kredileri, Amerikalıların hanehalkı borcunda en yüksek payı alırken, söz konusu pancar kalemi ikinci çeyrekte tek önceki çeyreğe göre 207 milyar abd artarak 11,39 trilyon dolara artık.

Amerikalıların en sayı borçlandığı başka kalemler ise 1,59 trilyon dolarla öğrenci kredileri, 1,5 trilyon dolarla otomobil kredileri ve 890 milyar dolarla kredi kartları olarak sıralandı.

Söz konusu dönemde kredi kartı borçlarındaki 46 milyar dolarlık artım dikkati çekti.

Otomobil kredileri kaynaklı borçlar ise tıpkısı dönemde 33 milyar abd artarken, öğrenci kredileri kaynaklı borçlar 1 milyar dolarlık artım gösterdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: