Anasayfa / Genel / ABD’de çip üretimine 280 milyar dolarlık teşvik tasarısına onay – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD’de çip üretimine 280 milyar dolarlık teşvik tasarısına onay – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, yonga üretiminin ülke içinde artırılması ve yerde konuda Çin ile henüz iyi rekabet edilmesi için hazırlanan ve sektöre 280 milyar dolarlık yardımı öngören yasa tasarısını onayladı.

ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu,, geçmiş Senatonun onayını saha “CHIPS” antetli yasa tasarısına ilişkin zaman tek oylama yaptı.

Tasarı, 187 vekilin “hayır” oyuna karşı 243 vekilin “evet” oyu ile onaylandı. Tasarının yasalaşması için ABD Başkanı Joe Biden’ın onayını alması gerekiyor.

ABD Başkanı Joe Biden ise ülkedeki önemli şirketlerin üst seviye yöneticileri ile yaptığı görüşmedeki konuşma sırasında haberi öncü ve yaşayan yayında yerde tasarının geçmesinden dolay Kongre üyelerine teşekkür etti.

Yarı iletken üretiminin artırılmasına yönelik yasa tasarısı, otomobilden elektroniğe kadar sayı endüstride üretimde aksamaya neden olan yonga kıtlığını hafifletmeyi amaçlıyor.

Tasarı, yarı iletken üretimi için yaklaşık 52 milyar dolarlık desteğin yanı sıra yarı iletken fabrikalarının kurulumunu teşvik etmek için 4 yıllığına yüzde 25’lik vergi indirimini içeriyor.

Tasarı toplamda 280 milyar dolarlık desteği öngörüyor.

Söz konusu tasarıyla yonga alanında Çin ile rekabetin henüz iyi tek seviyeye çekilmesi dahi bekleniyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: