Anasayfa / Genel / ABD’de 16 Wall Street firmasına 1,8 milyar dolar ceza

ABD’de 16 Wall Street firmasına 1,8 milyar dolar ceza

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC), aralarında Barclays, Bank of America, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve UBS’in durduğu 16 finans şirketine elektronik iletişimi sürdüremedikleri ve koruyamadıkları gerekçesiyle 1,8 milyar dolarlık para cezası verdi.

SEC’ten yapılan açıklamada, söz konusu firmaların federal menkul kıymetler yasalarının kayıt tutma hükümlerini ihlal ettiği ve hatalarını kabul ettiği aktarıldı.

Açıklamada, Ocak 2018’takt Eylül 2021’açınık kadar olan süreçte, yerde kurumlarda çalışanların kişisel cihazlarında kısa mesaj ve mesajlaşma uygulamalarını kullanarak rutin olarak işle ilgili konularda iletişim kurduğunun, kurumların yerde iletişimlerin çoğunu kuralları ihlal ederek korumadığının tespit edildiği bildirildi.

Aralarında Barclays, Bank of America, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve UBS’in durduğu 16 finans şirketinin 1,8 milyar dolarlık para cezası ödeyeceği tamlanan açıklamada, söz konusu şirketlerin sorunların çözümü için uyumluluk politikalarında ve prosedürlerinde iyileştirmelere gitmeye başladığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SEC Başkanı Gary Gensler, finansın güvene tâbi olduğunu, sıkıntı saha firmaların kayıt tutma yükümlülüklerini yerine getirmeyerek yerde güveni sürdürmekte muvaffakıyetsiz olduğunu belirtti.

Teknoloji geliştikçe ticari konulardaki iletişimlerin yalnızca resmi kanallarda uygun şekilde yürütülmesinin henüz bile önemli olduğuna dikkati cazip Gensler, yerde iletişimlerin sürdürülmesi ve korunması gerektiğini vurguladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: