Anasayfa / Genel / ABD ve Tayvan’dan Çin’i kızdıracak yeni hamle: Ticaret görüşmeleri başlıyor – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD ve Tayvan’dan Çin’i kızdıracak yeni hamle: Ticaret görüşmeleri başlıyor – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD yönetimi, Çin ile gerilimin yüksek olduğu tek dönemde Pekin yönetimiyle hükümranlık ihtilafı içindeki Tayvan ile yeni ticaret girişimi kapsamında resmi görüşmelere başlanacağını duyurdu.

ABD Ticaret Temsilciliğinden (USTR) yapılan açıklamada, ABD ve Tayvan’ın “21. Yüzyıl Ticaretine İlişkin ABD-Tayvan Girişimi” kapsamında müzakere yetkisi üzerinde uzlaşmaya vardığı bildirildi.

İlk tur müzakerelerin yerde sonbaharın başlarında gerçekleşmesinin beklendiği tamlanan açıklamada, iki ülkenin ticaretin kolaylaştırılması, organizatör uygulamalar, yolsuzlukla mücadele standartları, küçük ve orta ölçekli işletmeler arasındaki ticaretin geliştirilmesi, tarım ticaretinin geliştirilmesi, ticarette ayrımcı engellerin kaldırılması, sayısal ticaret, iş gücü ve muhit standartları konularında sağlam tek gündem belirlediği aktarıldı.

Açıklamada, devlete ilgili işletmelerin düzeni bozucu uygulamaları ile piyasa dışı politika ve uygulamaların bile gündemde yer aldığı kaydedildi

İSTİŞARELER DEVAM EDECEK.

USTR’nin açıklamasında, ABD’nin müzakereler süresince Kongre ve işçi, iş dünyası, muhit grupları ve başka kilit paydaşlarla istişarelerde bulunmaya sürme edeceği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ABD Ticaret Temsilci Yardımcısı Sarah Bianchi, Tayvan ile ticaret ve yatırım ilişkilerini derinleştirecek, ortak değerlere dayalı karşılıklı ticaret önceliklerini geliştirecek ve çalışanlar ile işletmeler için yenilikçiliği ve kapsayıcı ekonomik yaşatkan teşvik edecek müzakerelere başlayacaklarını belirtti.

İDDİALI PROGRAM VURGUSU

Bianchi, “Daha adaletten, henüz müreffeh ve abar tek 21. yüzyıl ekonomisinin inşasına yardımcı olacak müzakereler kapsamındaki 11 ticaret alanını kapsayan yüksek standartlı taahhütler ve tasalandıran sonuçlar elde etmek için iddialı tek program izlemeyi planlıyoruz.” ifadesini kullandı.

ABD ve Tayvan, 1 Haziran’bile ekonomik ve ticari ilişkileri güçlendirmek için yeni tek girişim başlatmış ve yerde kapsamdaki müzakereler için tek yol haritası geliştirme niyetlerini açıklamışlardı.

Söz konusu girişim ile ekonomik ve ticari ilişkilerin derinleştirilmesi için somut yolların ve ortak değerlere dayalı karşılıklı ticaret önceliklerinin geliştirilmesinin, inovasyon ile kapsayıcı ekonomik büyümenin teşvik edilmesinin hedeflendiği bildirilmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: