Anasayfa / Genel / ABD resmi UFO ünitesini kuruyor!

ABD resmi UFO ünitesini kuruyor!

ABD UFO ünitesi kurarak, insanlık tarihinde bir birincisi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Son periyotlarda artan tanımlanamayan cisimler, halk nezdinde soru işaretlerini arttırmıştı. Geçtiğimiz aylarda birkaç manzarayı basına vererek bu durumdan dünyayı haberdar eden ABD, birinci resmi adımları atıyor.

Birinci gelen bilgilere nazaran Savunma Bakanlığı UFO‘lar ile ilgilenecek resmi ünite birim kuracak. Kurulan departman, tanımlanamayan cisimleri ve araçları direkt takip edecek.

ABD Donanmasına UFO ünitesi ekleniyor

Hükumete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran yeni kurulacak olan departman, ABD Donanması’na direkt bağlı olacak. Savunma Bakanlığı tarafından kurulacak olan kısmın ismi de hazır. ABD UFO ünitesini, Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü olarak isimlendiriyor.

Misyon tarifi da muhakkak olan Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü, yapılan açıklamalara nazaran şu yetkilere sahip olacak:

Özel Kullanım Hava Sahası’ndaki objelerini tespit etmek, tanımlamak ve ilişkilendirmek, ayrıyeten uçuş güvenliği ve ulusal güvenliğe yönelik rastgele bir bağlı tehdidi pahalandırmak ve azaltmak için Savunma Bakanlığı ve daha geniş ABD hükümeti ortasındaki eforları senkronize edecek.

Yani ABD cephesi, yeni ünitesi ile birlikte Savunma Bakanlığı’nı bu tıp olayların dışında tutmayı planlıyor. Bakanlık için direkt yetki vermekten kaçınan hükumet, vazife dağılımı gerçekleştirerek bir nevi muhtemel temasları hiyerarşi altına almak istiyor.

2004 ile 2021 ortasında toplamda 144 tanımlanamayan cisim raporu alan ABD, Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü ile de bu raporları ayrıntılıca inceleyebilecek. Departman, ihbarları, raporları ve mutlaklığı olmayan bilgileri direkt inceleyecek ve gerektiğinde Savunma Bakanlığı’na elde ettiklerini arz edecek.

Halka açıklama yapıp yapmayacağı bilinmeyen Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü, dünya tarihinde de yeni rekabetlerin kapısını açabilir. Öbür ülkelerin ABD cephesinden gelen bu adımlara karşılık vermesi kuvvetle beklenen. Görünüşe nazaran insanlığın uzay ile olan macerasında yeni bir devir başlayacak üzere duruyor. Bakalım ABD yeni ünitesi ile beklediği çalışmaları elde edebilecek mi bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler ABD‘nin UFO atılımını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Savunma Bakanlığı‘nın maksadı ne? Görüşlerinizi ve teorilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: