Anasayfa / Genel / ABD hisse senedi vadeli işlemleri hükümetin kapanmasının engellenmesinin ardından yükseldi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri hükümetin kapanmasının engellenmesinin ardından yükseldi

ABD hisse senedi endeks vadeli kontratları, Kongre’nin Cumartesi günü hükümetin kapanmasını kıl payı atlatmasının ardından Pazar gecesi yükselişe geçti.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemler YM00,
+%0,36
Pazar günü geç saatlerde yaklaşık 200 puan veya %0,6 oranında artış gösterdi. S&P 500 vadeli işlemleri ES00,
+%0,39
ve Nasdaq-100 vadeli işlemleri NQ00,
+%0,57
da kazandı.

Cumartesi gecesi Kongre, en azından şimdilik kapanmayı önleyen ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin işini riske atan 45 günlük, iki partiyi de kapsayan geçici bir harcama tasarısını onayladı. Florida’dan Cumhuriyetçi Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, katı Cumhuriyetçilerle yaptığı anlaşmaları ihlal ettiği için McCarthy’yi liderlik pozisyonundan çıkarmaya çalışacağını söyledi. Kaliforniyalı bir Cumhuriyetçi olan McCarthy yanıt olarak “Hadi bakalım” dedi.

Ayrıca bakınız: ABD borsalarındaki mevsimsellik dördüncü çeyrekte potansiyel bir yükselişe işaret ediyor. Neden bu sefer farklı olabilir?

SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes Pazar günü yazdığı bir notta, “4. çeyrekteki ekonomik büyümedeki çukurlardan birinin geçici olarak dolması nedeniyle yatırımcılar başlangıçta bir rahatlama duygusuyla karşılık verdi” dedi.

Innes şöyle devam etti: “Politika yapıcılar kutuyu yola koyarken, piyasalar odaklarını hükümetin kapanmasının olumsuz ekonomik etkilerinden şahin Fed’e kaydırdıkça getiriler biraz daha yükselebilir.” diye devam eden Innes, bütçe çözümünün daha muhtemel göründüğünü ekledi, ” Yeni son tarihin tatil sezonuna yakınlığı göz önüne alındığında.”

Geçtiğimiz hafta Wall Street, S&P 500 SPX’in yaklaşık %5 düşüşle yılın en kötü aylık kaybını kaydetmesiyle berbat bir ayı kapattı. Dow Jones Industrial Average DJIA ve Nasdaq Composite COMP da ayı düşüşle kapattı.

Devamını oku: Hisse senedi piyasası düşerken ve tahvil getirileri yükselirken ‘kaygı’ artıyor – S&P 500’ün 2023’teki en kötü ayı sonrasında yatırımcıların bilmesi gerekenler


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: