Anasayfa / Genel / 53 yaşındayım ve işimden nefret ediyorum. 59 yaşındaki kocam ve benim iki evimiz ve 1 milyon dolarlık birikimimiz var. Emekli olmayı göze alabilir miyiz?

53 yaşındayım ve işimden nefret ediyorum. 59 yaşındaki kocam ve benim iki evimiz ve 1 milyon dolarlık birikimimiz var. Emekli olmayı göze alabilir miyiz?

Ben 53 yaşındayım, eşim ise 59 yaşında ve üç çocuğumuz var. Nefret ettiğim tek işimden yılda 160.000 dolar kazanıyorum ve sevdiğim ikinci işimden 22.000 ile 27.000 dolar arasında bir gelir elde ediyorum. Kocam serbest meslek sahibi ve yılda 150.000 ile 250.000 dolar arasında kazanıyor. 100.000 dolarlık dağıtılabilir fonumuz var

Şu anda yılda yaklaşık 70.000$ yatırım yapıyoruz. 1 milyon dolarlık emeklilik fonumuz, IRA’lar ve yatırım fonlarının bir karışımı ile bazı teknoloji hisselerimiz var. 1 milyon dolar ve 750.000 dolar değerinde iki evimiz var. İkisi arasında 100.000 dolarlık ipotek var. Ben birincil sigorta taşıyıcısıyım. Dürüst olmak gerekirse sigorta benim en büyük korkum.

En büyük çocuğumuzun ev almasına yardımcı olmak için 100.000 dolar sağladık ve evlerimizden birini sattığımızda diğer iki çocuğumuz için de aynısını yapmak istiyoruz. 62 yaşımdayken, bir yıl içinde ayrılırsam yıllık 50.000 dolarlık emekli maaşım var, ancak bu, asıl işimde kaldığım her yıl için 3.000 dolar artacak.

Kocam muhtemelen işini iki oğlumuza devredecek ve kalan paranın bir kısmını tahsil edecek. Büyük olasılıkla, daha ucuz olan evimizi satıp, elde ettiğimiz parayla daha küçük bir şey satın almak ve kalan çocuklarımıza 200.000 dolar vermek isteriz. Alternatif olarak, her iki evi de satabilir ve daha küçük ve bakımı daha kolay bir şey satın alabiliriz.

Ne kadar daha devam etmem gerektiğini hesaplamaya çalışıyorum. Erken emekliliğin bazı artıları ve eksileri üzerinde çalışmama yardımcı olabilir misiniz? Ne zaman işimden rahatça ayrılmayı göze alabilirim?

Görmek: Sosyal Güvenlik çeklerimiz azaltılacak mı? Eşimin okul emekliliği var, ben de gaziyim.

Kendi emeklilik tasarruflarınızla ilgili bir sorunuz mu var? [email protected] adresinden bize e-posta gönderin

Sevgili okuyucu,

Sigorta meli En büyük önceliğiniz bu olsun; çünkü erken emekli olursanız kolayca en büyük harcamalarınız arasında yer alabilir.

Bu sizi erken emekli olmaktan korkutmak için değil. Bir kişinin emekli olmayı seçmesi -bu fırsata sahip olup olmaması- birçok kişisel ve finansal faktöre bağlıdır. Eğer paranız yetiyorsa ve bu, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde ihtiyaçlarınızı veya isteklerinizi rayından çıkarmayacaksa, bu mümkündür. İşinizi değiştirmeden önce artıları ve eksileri tartın; daha sonra sağlık hizmetleri gibi daha büyük stres faktörlerinden bazılarını ele alabilirsiniz.

Eğer ana sigortanız varsa ve işten ayrılırsanız ya sizin ya da eşinizin özel sigorta yaptırması gerekecek. Bu oldukça pahalı olabilir (50’li yaşlarındaki bir çift için 1.500 ila 1.800 dolar) ve her biri 65 yaşına gelene kadar sigorta kapsamına sahip olmanız gerekir. Yani kocanızın Medicare’e hak kazanmasına yalnızca altı yılı kalmışken, sizin 12 yılınız olacak. yıllar kaldı.

Asıl işinizden emekli olmayı seçseniz de, sağlık hizmetlerine ne kadar harcama yapmayı bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir edinin. Planları aramak için hükümetin web sitesini kullanabilirsiniz, ancak olası tüm masrafları dahil ettiğinizden emin olun. Söz konusu planın herhangi bir yılda ihtiyaç duyacağınız doktorları, sağlık kuruluşlarını ve ilaçları kapsadığından emin olun. (Planlar değişebileceğinden bunu yıllık olarak gözden geçirmeniz gerekecektir.)

New Retirement’e göre, gümüş plana (daha temel teminat seviyelerinden biri) kayıtlı olan 58 yaşındaki sigara içmeyen iki yetişkin için ortalama sağlık sigortası maliyeti ayda yaklaşık 1.800 dolardır. Maliyet olsa da değişir. Çiftler daha kapsayıcı ama aynı zamanda daha pahalı bir plan seçebilir. Orta ve düşük gelirli insanlar primlerini düşüren sübvansiyonları/vergi kredilerini seçebilirler. Maliyetler eyaletlere göre de değişir.

Emeklilik harcamalarınızın bir listesini yapın

Sağlık hizmetleri için bir basketbol sahası rakamı elde ettikten sonra, bunu finansal planlarınıza dahil edin. Emeklilikte ipotek ödemeleri, yiyecek, kamu hizmetleri ve vergiler gibi beklenen tüm harcamalarınızı listeleyin ve bunları makul olarak beklediğiniz gelirle karşılaştırın. “Makul” diyorum çünkü serbest meslek gelirleri ve yarı zamanlı işler dalgalanabiliyor.

Beklenen nakit girişi ve çıkışınızı yan yana baktığınızda bu size ne hissettiriyor? Yeni gelir düzeyinizin istediğiniz yaşam masrafını karşılayabileceğinden emin misiniz, değilse nasıl ayarlamalar yapmanız gerekir ve bunu nasıl yapabilirsiniz? O hissettirdin mi?

Vazgeçilebilir fonlarda 100.000 $ gibi paranın olması harika, ancak acil durum fonu için özel olarak ayrılmış paranız olduğundan emin olun. Büyük bir gelir kaynağından vazgeçtiğinizde acil durum fonu önemlidir. Tipik kılavuz, üç ila altı aylık harcamalardır, ancak bir yıl veya daha fazla harcamayı bir kenara bırakarak kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bu, özellikle piyasanın değişken olduğu zamanlarda emeklilik hesaplarına girmek zorunda kalmanızı önlemenize yardımcı olacaktır.

Nitelikli ve güvenilir bir finansal planlamacı daha yoğun hesaplamalar yapabilir ve çok sayıda senaryoyu çalıştırabilir; örneğin bir evi veya her ikisini de satarsanız veya çocuklarınıza para verirseniz. Mali planlamacılar, kocanızın gelir elde etmeye devam etmesi için işini çocuklarınıza satmasını yapılandırmasına bile yardımcı olabilir ve tüm vergi planlamanızda size yardımcı olabilir.

Geliriniz ve sigortanız konusunda endişeleniyorsanız ancak mevcut işinizden nefret ediyorsanız, sağlık yararları sunan ancak daha az vergi getiren başka bir iş üstlenmeyi düşünün. (Hatta şirketinizde başka bir pozisyon bile bulabilirsiniz, böylece emekli maaşınızı artırmaya devam edebilirsiniz!) Böylece, bu zamanı ekstra gelir elde etmek, emekli maaşınızı artırmak ve tasarruf ve yatırım hesaplarınıza katkıda bulunmak için kullanabilirsiniz. öngörülebilir gelecekte gerçekten keyif alacağınız yeni bir yol bulurken.

Kendi emeklilik tasarruflarınızla ilgili bir sorunuz mu var? Bize e-posta gönderin [email protected]


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.