Anasayfa / Genel / 3600 ek gösterge neler getirecek?

3600 ek gösterge neler getirecek?

Milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde füru açıklandı.

Kabine toplantısının akabinde 3600 ek gösterge çalışması hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıntıların kamuoyu ile paylaştı. 

Çalışmayı tamamladıklarını tamlayan Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

”İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımızaydı. Ancak sadece yerde kesimler için yapılacak artışın adaltesizliğe yol açacağını gördük. Bunun için tüm memurlarımızın ek gösterlerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yararlanılacak.

Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 1000 600’takt 4 1000 400’açınık, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 1000 200’takt 3 bine eski.

Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına bile yansıtılacaktır. En yetişkin hassasiyetimiz, istihdamı koruyup, gelir kaybını telafi ederek, fırsatçıların önünü keserek insanımızın üzerine kalıcı yük binmesine engel olmaktır. Memurlarımızın maaşlarında küçük dahi olsa artım sağlamasının ötesinde kök emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor”

İŞTE AYRINTILAR

Din görevlileri, polis, hemşire ve kurumlar görevlilerini ilgilendiriyordu. Tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık yükseltmeye gidildi. 5,3 milyon kamu görevlisinin tamamı yılbaşından itibaren düzenlemeden yararlanacak.

1. dereceye gelmiş olma kaydıyla hak sahipleri 3600 ek göstergeye yükseltilecek.

Genel müdür yardımcısının ek göstergesi 4400’açınık, şube müdürü ve ilçe müdürünün ek göstergesi ise 3000’açınık çıkarılacak

Ek göstergesi 3600’açınık kaynak 30 yıllık hizmeti bağcıklı tek memurun emekli aylığı 1234 ile 1391 lira arasında, emekli ikramiyesi 44 1000 500 ila 50 1000 150 lira arasında artacak.

Artış halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşına bile yansıtılacak.

NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK?

Düzenleme Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak.

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden akraba.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı bile yükseliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.