Anasayfa / Genel / 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak, maaşları nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Cem Kılıç yanıtladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

3600 ek gösterge kimleri kapsayacak, maaşları nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Cem Kılıç yanıtladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ KİMLERİ VE HANGİ MESLEKLERİ KAPSAYACAK?

Cem Kılıç: Başlangıçta sayın Cumhurbaşkanı özellikle polis öğretmen hemşire ve kurumlar görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’açınık çıkarılacağını açıklamıştı ama yerde komisyon toplantıları çerçevesinde süreç içinde bazen tebeddülât oldu özellikle sadece ek göstergesi 3600’ün altında olan ünvanlar için olumsuzlama eksiksiz ünvanlar için tek emek yapılması gerektiği özellikle vekillik tarafından belirtildi ve icraat yürütüldü

Bir dahi yardımcı hizmetler sınıfı var ki onlarda hiç ek gösterge yok ihtimal onların bile tek ek göstergeye kavuşmaları ve maaşlarının artması gibi tek tamamlayıcı emek yürütülüyor.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ MAAŞLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Cem Kılıç: Öğretmenleri ele alalım, şu anda 3000 ek gösterge sahibi tek öğretmen 7956 lira görev aylığı alıyor, ocak ertesi itibarı ile emekli aylığı bile 5627 lira, ek gösterge 3600’açınık çıkarsa maaşında başka gruplar gibi tek eksilme var, 100 liraya yakın ama emekli aylığı 5627 liradan 6861 liraya çıkıyor, 1234 lira ciddi tek artım. Ve keza başka gruplarda olduğu giib 45 1000 lira bile ikramiye pozitif tek rakam ortaya çıkıyor. 3600 ek gösterge konusu mevcut maaştan ziyade emekli maaşı ve ikramiye üzerinde olumlu tek etki yaratacak.

3600 EK GÖSTERGE İLE DAHA ÖNCE EMEKLİ OLMUŞ MEMURLAR İKRAMİYE FARKI ALACAK MI?

Emekli ikramiye farkı almayacaklar ama emekli aylıkları olumlu etkilenecek. Onlar henüz önce emekli oldukları için şu zihin itibarı ile emekli aylıklarında tek artım söz konusu olacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.