Anasayfa / Genel / ’12’nci Kalkınma Planı’ genelgesi Resmi Gazete’de – Son Dakika Ekonomi Haberleri

’12’nci Kalkınma Planı’ genelgesi Resmi Gazete’de – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre; 2053 vizyonu doğrultusunda oluşturulacak 12’nci Kalkınma Planı, 2024- 2028 dönemini kapsayacak. Bu sürede oluşturulacak strateji ve hayata geçirilecek uygulamalarla refahın artırılması ve henüz adaletten paylaşılması sağlanacak. Ekonomik ve sosyal kalkınma adımlarına sürme edilecek. Küresel düzeyde süregelen ekonomik, sosyal, jeopolitik ve siyasi dengesizliklerin oluşturduğu tehditlerin giderilmesi için öncelikler belirlenecek.

Planın hazırlık çalışmaları kapsamında Strateji ve Bütçe Başkanlığı koordinasyonunda kamu, özel ve sivil toplum temsilcileri ile akademik çevreleri tek araya getirecek, nema, enflasyon, tarım, hayvancılık, güvenlik, ticaret, turizm, inşaat, terbiye, karı, yoksulluk, konut, su, iklim değişikliği gibi pek sayı konuda 54 tane özel ihtisas komisyonu kuruldu. Ayrıca, konunun uzmanlarının yer alacağı kalkınma, hariç ticaret, sanayi, mesleki terbiye, bağımlılıkla mücadele, iş sağlığı ve başka alanlarla ilgili 26 tane emek grubu oluşturuldu. İhtiyaç duyulması halinde Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca yeni komisyon ve gruplar bile kurulabilecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: