Anasayfa / Ekonomi Makaleleri / Borsa İle Zengin Olunur Mu ?

Borsa İle Zengin Olunur Mu ?

Borsa İle Zengin Olunur Mu ?

Borsa son günlerde çok sayıda aktif kullanıcı bulunan kısa ve uzun vadede kar ettiren kıymetli evrakların ya da malların alınıp satıldığı, alıcı ve satıcıların bir araya geldiği bir finansal piyasadır. Borsada ciddi miktarda paralar kazananlar olduğu gibi ciddi miktarda kayıplar yaşayanlar da mevcuttur. Bunun için öncelikle borsa ve yatırım konusunda bilgi sahibi olmanız sizin faydanıza olacaktır.

Borsada Kazananların Hikayeleri

Borsada kazanmayı amaçlıyorsanız bu durumda kısa vadeyi gözen çıkarmanız gerekmektedir. Tabi ki kısa vadede kazandıran kıymetli evraklar da çoktur ancak eğer paranız kısıtlı ise ve kaybetme gibi bir lüksünüz yok ise bu durumda uzun vadeli yatırımlara yönelmeniz gerekmektedir. Borsada kazanan hikayeler genellikle uzun vadede yatırım yapmış kişilerdir. Öncelik olarak borsaya başladığınız zaman gelirinizi belirli bir kısmını borsaya ayırmalısınız. Uzun vadede yatırım sağlayacak ve son beş yılda hiç fiyatı düşmemiş kıymetlere yatırım yapmış kişiler kazanmış hikayelere konu olmaktadır.

Borsada Kaybedenlerin Hikayeleri

Borsada kaybedenler gelirlerinin tamamını bu piyasaya yatıran kişilerdir. Ayrıca çok iyi bir şekilde analiz etmeden ve borsa konusunda bilgi sahibi olmadan sadece kulaktan dolma bilgiler ile borsaya giriş yaparak kısa vadede köşeyi dönmenin derdine düşmüş olan kişiler kaybetmeye mahkum olmaktadır. Bu kişiler tüm yatırımlarını kaybederler ve ciddi miktarda zarar elde ederler. Borsa kazançlı olduğu kadar riskli bir sektördür.

Sizde kendi tecrübelerinizi, kazançlarınızı, kayıplarınızı aşağıya yorum olarak yazarak sizden sonra gelenlere ve diğer borsa yatırımcılarına ilham kaynağı olabilirsiniz. Lütfen sizde yorum yazarak tecrübelerinizi paylaşın.


İlginizi Çekebilir

Ekonomi nedir? Ekonomide bilinmesi gereken önemli kurallar nelerdir?

Ekonomi Nedir? Ekonomide Bilinmesi Gereken Önemli Kurallar Nelerdir? Hayatımızın her alanında bir faktör olarak tanımlamada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: