Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Zonguldak’ta tekne yapım yeri tahsis edilecek – Son Dakika Ankara Haberleri | Haberler Haber

Zonguldak’ta tekne yapım yeri tahsis edilecek – Son Dakika Ankara Haberleri | Haberler Haber

Ankara Haberleri – Anadolu Ajansı,
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de piyasaya çıkan ilanına nazaran, yatırımcılar söz mevzusu alan üstünde tahsis gayesine uygun tesis kurabilecek.

Sözleşmesinin sona ermesi yada feshedilmesi sebebiyle gömü’ye intikal eden tesislerin yer almış olduğu taşınmazların üstünde irtifak hakkı tesis edilmesine ve/yada kullanma izni verilmesine ilişkin yapılacak artırma ihalesinde oluşan katılım oranı bedeli muhdesat bedeliyle peşin olarak öğrenim edilecek.

Söz mevzusu alanla ilgili muhdesat bedeli 35 milyon 865 bin 875,15 lira olarak belirlendi.

İlgili yönetmeliğe nazaran tahsis işlemi gerçekleştirilecek yatırımcı, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi Gülüç beldesi Çengelburnu mevkisindeki yerin tesliminden itibaren 1 yıl içinde lüzumlu ruhsatı alarak inşaata başlamış olacak, daha sonrasında planına uygun olarak iki yıl içinde belirlenen yatırımlarının tamamını bitirecek. Bu süreler, mücbir sebeplerin varlığı halinde bir yıla kadar uzatılabilecek.

üzerine ihale kalan ve ihalesi onaylanan yatırımcı lehine gömü taşınmazları üstünde tesis yapılması amacıyla irtifak hakkı ve/yada kullanma izni verilecek.

mevzuya ilişkin başvurular, yatırımın maliyet hesabı, planlanan finansman deposu, istihdam durumunu gösterir detaylı sıralama, senelik yapılacak tekne adedi, üretilecek en büyük tekne boyu benzer halde lüzumlu informasyon ve belgelerle 30 gün içinde kapalı zarf usulüyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yapılacak.

Müracaat süresinin bitiminin peşinden, Bakanlıkça oluşturulan komisyon tarafınca başvuruların değerlendirilmesi sonrasında, uygun görülen yatırımcının tahsis işlemleri sonuçlandırılarak ilgilisine bildirilecek.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: