Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ‘Yeniden kuruldu’ Ford, finansal raporlamadaki değişiklikleri duyurdu ve marj hedeflerini yineledi

‘Yeniden kuruldu’ Ford, finansal raporlamadaki değişiklikleri duyurdu ve marj hedeflerini yineledi

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, Ford Motor Co. artık sonuçlarını coğrafi bölge yerine üç yeni küresel iş segmentine göre raporlayacak.

Sonuçlar artık gazlı ve hibrit araçları kapsayan Ford Blue, Ford Model e veya elektrikli araçları ve ticari ürün ve hizmetleri kapsayan Ford Pro tarafından raporlanacak.

ford F,
+1.83%
ayrıca, şirkete göre “EV üretim çalıştırma oranlarının iddialı bir şekilde ölçeklendirilmesiyle yönlendirilen”, şirket ayarlı faiz ve vergi öncesi kazanç (EBIT) için %10 ve Ford Model e için %8 olan 2026 sonu marj hedeflerini yeniden teyit etti. Ayrıca şirket, 2023’ün tamamı için düzeltilmiş FVÖK rehberliğini 9 milyar dolardan 11 milyar dolara ve düzeltilmiş serbest nakit akışının yaklaşık 6 milyar dolar olacağı beklentisini yeniden teyit etti.

Araba devi ayrıca 2023 FAVÖK beklentileri hakkında bir güncelleme yaptı. Ford, geçen yıla göre “mütevazı bir gelişme” olarak tanımladığı Ford Blue için yaklaşık 7 milyar dolar bekliyor; Ford Model e için tam yıllık yaklaşık 3 milyar dolarlık zarar; ve FAVÖK, Ford Pro için 6 milyar dolara yaklaşıyor, bu da 2022 kazancının neredeyse iki katı.

FİKİR Ford, Çinli pil üreticisiyle girişim eleştirisini reddediyor: “ABD EV pil endüstrisini genişletmede büyük bir adım.”

Çarşamba günkü seansı %2,1 düşüşle kapatan Ford hissesi, Perşembe günü piyasa öncesi %1,6 yükseldi.

Ford CFO’su John Lawler yaptığı açıklamada, “Ford’u, büyüme ve değer için Ford+ planına yeni stratejik netlik, içgörü ve hesap verebilirlik dereceleri sağlayan iş segmentleriyle esasen ‘yeniden kurduk'” dedi. “Bu sadece finansal sonuçları raporlama şeklimizi değiştirmekle ilgili değil; düşünme, karar verme ve şirketi yönetme şeklimizi dönüştürüyor ve en yüksek getiri için sermaye tahsis ediyoruz.”

Geçen ay Ford, karışık dördüncü çeyrek sonuçları ve 2022 için 2 milyar dolarlık bir zarar bildirdi. Şubat ayında, Tudor Pickering Holt’taki analistlerden şirketin hissesi, yılın ilerleyen zamanlarındaki yatırımcı etkinliklerine kadar otomobil üreticisine karşı “bekle ve gör” yaklaşımı izlediklerini söyleyen bir not indirimi aldı.

Ford, Perşembe günü Doğu saatiyle 10:00’da yatırımcılara ve analistlere bu sabah duyurulan değişiklikler hakkında bilgi vermek için bir “öğretme” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Lawler’a göre etkinlik, yatırımcıların ve analistlerin Ford’un yeni segmentlerinin bireysel ve toplu performanslarını tahmin etmek, izlemek ve değerlendirmek için yeni modeller geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Şimdi Oku: Analistler ‘bekle ve gör’ zamanının geldiğini söylediği için Ford hissesi düşüyor

Ford ilk çeyrek sonuçlarını 2 Mayıs’ta açıklamayı planlıyor ve bir sonraki sermaye piyasası gününü 22 Mayıs’ta Dearborn, Mich.’de ağırlayacak. Ford yaptığı açıklamada, yazılım ve hizmetlerde hızla genişleyen yeteneklerin yanı sıra, her bir iş segmenti için planlara ve temel performans göstergelerine derinlemesine dalışlar yaptı” dedi.

Şirketin hissesi, S&P 500’ün SPX’ine kıyasla 2023’te %1,3 düştü.
+%1,03
%2,5 kazanç.

FactSet tarafından ankete katılan 24 analistten dokuzu, Ford için aşırı ağırlık veya satın alma notuna sahip, 11’i tutma notuna ve dördü düşük ağırlık veya satış notuna sahip.

Claudia Assis tarafından ek raporlama.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.