Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yeni bir kamyonet için bir anlaşma mı umuyorsunuz? Envanter birikiyor ve indirimler geri gelebilir.

Yeni bir kamyonet için bir anlaşma mı umuyorsunuz? Envanter birikiyor ve indirimler geri gelebilir.

Araba satışlarının eski, yazılı olmayan bir kuralı, bayilere ve fabrikalara, her yeni araç için yaklaşık 60 günlük bir arzı satışta tutmak için birlikte çalışmalarını, 15 gün daha siparişte veya nakliye halinde tutmalarını söyler. Pragmatizme göre bu, satıcıların bir alıcının isteyebileceği en fazla renk ve özellik kombinasyonuna kolayca erişebileceği anlamına gelir. Ama o kadar çok olmayacaklar ki, onları satmak için indirim yapmaları gerekecek.

Ram’ın şu anda elinde 100 günden fazla Ram 1500 tam boyutlu kamyon stoğu bulunmaktadır.

ford F,
-0.80%
Amerika’nın en çok satan aracı olan F-150 pikapını 90 günden fazla tedarik ediyor.

Chevrolet, Silverado 1500 tam boyutlu kamyonetinin 90 günden fazlasına sahip ve GMC Sierra ikizinin 80 günlük bir arzı var.

Rakamlar, Kelley Blue Book ana şirketi Cox Automotive’den geliyor. Cox Automotive ayrıca, Amerika’nın çoğu araba satıcısına satış yönetimi yazılımı sağlayan vAuto’nun da sahibidir.

Çıkış yapmak: Yeni Ram elektrikli pikap, bir şarjla 500 mile kadar çıkabilir, 4,4 saniyede 0-60 hıza çıkabilir

Bu indirimleri geri getirebilir

Veriler, teşviklerin yakında Amerika’da en çok satan araç segmenti olan tam boyutlu kamyonlarda geri dönebileceğini gösteriyor.

Teşvikler – satış pompasını harekete geçirmeye yardımcı olan yeni araba indirimleri – Şubat 2023’te 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ocak ayındaki %2,8’e kıyasla ortalama işlem fiyatının %3’üne yükseldiler. Bununla birlikte, teşvikler tarihsel olarak düşük bir seviyede kalmaktadır.

Ancak envanter bir sorun haline gelirse yükselebilirler.

Cox Automotive Kıdemli Ekonomisti Charlie Chesbrough, “Özellikle en ağır stoklara sahip segmentler ve markalarda teşviklerin biraz artmasını bekliyoruz” diyor. “Şu anda, otomobil üreticileri önce diğer adamın gözünü kırpmasını bekliyor gibi görünüyor.”

Ram yanıp sönmeye başlamış olabilir. Şirket şimdiden bazı Ram 1500 modellerinde %0 APR artı 5.000$’a kadar geri ödeme sunuyor – bu ayın en iyi yeni kamyon anlaşmalarından biri.

Okumak: Araba fiyatları yakında önemli bir kalıp değişikliği görebilir

Ancak bir biriktirme listesini temizlemenin birden fazla yolu var

Diğer otomobil üreticileri envanteri başka bir şekilde düşürmeye çalışabilir. genel motorlar GM,
-%1,42
Şubat ayında planlarını açıkladı üretimi duraklat Bayilerin envanterin bir kısmını fabrikalar hemen doldurmadan satmasına izin vermek için büyük bir kamyon fabrikasında iki hafta boyunca.

Çoğu otomobil üreticisi, satılık yeni araba arzının COVID-19 salgını ve ardından gelen mikroçip kıtlığı nedeniyle önemli ölçüde azaldığını gördü. Onlar için tamamen kötü değildi – kıtlık, ortalama yeni arabanın satış fiyatını yükseltti ve teşviklerin nadir hale geldiğini gördü.

Ayrıca bakınız: GM, yaklaşık 5.000 maaşlı çalışanın satın aldığını söyledi

GM CEO’su Mary Barra, 2021’de gazetecilere şirketin satmak için büyük bir birikmiş araba yığını üretmeye “asla geri dönmeyeceğini” söyledi.

Ama var. Otomobil endüstrisi eski bir alışkanlığa geri dönüyor gibi görünüyor, fazla inşa ediyor ve buna tepki olarak arabaları indiriyor. Önümüzdeki birkaç ay boyunca, daha fazla şirketin kendi kendini düzeltip üretimi yavaşlatıp yavaşlatmadığını izleyeceğiz.

Sıradakini oku: 2023 GMC Hummer EV Pickup, fiyat dahil her yönden sıra dışı

Ya da Ram gibi en popüler modellerden bazılarında indirim yapmaya başlarlarsa. Bu, yüksek fiyatlardan bıkan müşteriler için sonunda büyük satın alma fırsatları yaratabilir.

Bu hikaye başlangıçta yayınlandı KBB.com.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: