Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yatırımcılar ilk çeyrekte 508 milyar doları nakde çevirdi, bu salgından bu yana en yüksek rakam – Bank of America

Yatırımcılar ilk çeyrekte 508 milyar doları nakde çevirdi, bu salgından bu yana en yüksek rakam – Bank of America

Enflasyon ve durgunluk endişeleri ve ardından bir bankacılık krizi, 2023’ün ilk çeyreğinde milyarlarca yatırımcı parasını nakde çevirdi – bu, pandeminin patlak vermesinden bu yana en yüksek rakam.

Bu, Bank of America’nın Cuma günü yayınladığı ve yılın ilk üç ayında daha güvenli algılanan nakit para cennetine 508 milyar dolar aktığını bildiren en son “Akış Gösterisi” anketine göre. Bu, yatırımcıların ölümcül bir salgının küresel patlak vermesinden bu yana 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana en büyük üç aylık giriş oldu. Nakit genellikle altı ay veya daha kısa vadeli Hazine bonolarını ifade eder.

kredisiz

Bankanın analistleri, 29 Mart’a kadar geçen hafta boyunca, yaklaşık 60.1 milyar doların nakde çevrildiğini ve son iki hafta içinde 100 milyar dolardan fazla paraya çevrildiğini söyledi. Hafta boyunca 2,3 milyar dolar tahvillere, 500 milyon dolar altına gitti ve 5,2 milyar dolar hisse senetlerinden çekildi.

Crane’den alınan son veriler, düşük kredi riskine sahip kısa vadeli borçlanma senetlerine yatırım yapan para piyasası fonlarının elindeki varlıkların geçen hafta 5,4 milyar $’lık rekor bir seviyeye yükseldiğini gösterdi.

Çeyrek, S&P 500 SPX için kabaca %5,5’lik bir kazançla sona erecek.
+0.47%
geçen yılki %19’luk düşüşün ardından Nasdaq Composite COMP için %14’lük bir artış,
+%0,62,
2022’deki %33’lük düşüşten toparlanıyor.

Okumak: 2023 ayılar için kötü geçti. İşte durumun daha da kötüye gitmesinin beş nedeni.

Bank’tan Michael Hartnett liderliğindeki bir ekip, “Ocak ayındaki geleneksel bilgelik, Çin’in çok uzun süredir enerji, emtia ve EM’yi yeniden açmasıydı, bir Fed pivotu yakındı, bu nedenle fikir birliği uzun getiri eğrisi dikleştiricilerdi ve ilk çeyrekte EPS resesyonunu görebileceği için hisse senetlerinden kaçındı” dedi. Amerika’nın baş yatırım stratejisti. Tahvil verimi farkı arttığında veya genişlediğinde bir dikleştirici para kazanır.

İşte BofA’nın ikinci çeyrek için “geleneksel bilgelik” tahminleri hakkında söyledikleri: “Fed Mayıs’tan sonra 160 baz puan indirdi, çok hoş Big Tech; durgunluk bir smaç, çok kısa küçük sermayeler ve bankalar (…ve Çin dalgalanmıyormuş gibi emtia satıyor) ve ayı piyasasında ABD doları kadar uzun altın; ağrı ticareti, teşvikle bir kez daha ertelenen durgunluktur, işgücü piyasası çatlamaz, enflasyon yüksek kalır, piyasa yeniden fiyatları düşer ancak döngüseller daha iyi performans gösterir.”

Üç ABD bankasını ve bir denizaşırı borç vereni çökerten krizin serpintisi, son 10 haftanın en yüksek seviyesi olan geçen hafta 600 milyon dolarlık çıkışla azalacağı umutlarına rağmen, yatırımcıların finansal iştahını düşürmeye devam etti. Bu arada teknoloji hisseleri, bazı güvenli liman teklifleri alıyor ve Federal Rezerv’in faiz artırımlarını yakında bitireceğine dair umutları artırıyor ve böylece Nisan 2022’den bu yana en uzun altıncı hafta olan girişleri gördü.

Okumak: Teknoloji hisseleri yeniden güvenli liman mı oluyor? Pazar analistleri “Bu bir hata” diyor.

Tüketici temalı hisse senetleri, 700 milyon dolarlık on bir haftadaki en büyük girişi gördü. Bu arada, bankanın verilerine göre, dört haftalık yatırım sınıfı tahvil akışları Kasım 2022’den bu yana ilk kez pozitife döndü. Gelişmekte olan piyasa hisse senetlerine girişler, yıllık yaklaşık 152.3 milyar $ ile bugüne kadar 37.4 milyar $’a ulaştı ve bu, girişler bu hızda devam ederse şimdiye kadarki en büyük miktar olacak.

Hartnett ve ekibi, dipten alım fırsatlarının yakın olabileceğini ima etti. Boğa ve Ayı Göstergeleri geçen hafta 3.0’dan 2.3’e düşerek “karşı satın alma” bölgesine doğru ilerledi.

kredisiz

Boğa ve Ayı Göstergesi 2.0’ın altına düştüğünde daha riskli varlıklar için bir satın alma sinyali tetiklenir. Banka, 2013’ten bu yana dokuz “al” sinyalinin ardından ortalama üç aylık hareketlerin tahvil getirilerinin %43 ve küresel hisse senetlerinin %7,6 arttığını söyledi.

Okumak: ‘Big Short’ şöhretinden Michael Burry, yatırımcılara ‘sat’ demenin ‘yanlış’ olduğunu söyledi

Ve: ‘179.000 $ borcum olduğunu söylüyor’: Opsiyon tüccarları, başarısız bankalara karşı kazanan bahisler haftalarca belirsiz kaldığı için büyük marj çağrılarıyla vuruldu


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: