Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yatırımcılar gizlenmeye çalışırken, bu fon yöneticisi enerji şirketlerini, alışveriş merkezlerini ve inşaatçıları satın alıyor

Yatırımcılar gizlenmeye çalışırken, bu fon yöneticisi enerji şirketlerini, alışveriş merkezlerini ve inşaatçıları satın alıyor

Bugünlerde Wall Street’in standart tavsiyesi: Savunmada kalın, dikkatli olun. Ve perakende yatırımcılar, bir bankacılık krizi de alevlenirken para piyasası fonları için hisse senetleri ve tahvilleri reddederek bunu dikkate alıyor gibi görünüyor.

Ama bizim günün çağrısı Warren Buffett’ın eski başucu kitabından bir sayfa yırtıyor – başkaları korkarken açgözlü olmak. Smead Capital Management CEO’su ve portföy yöneticisi Cole Smead, Madrid’de Unsur.net ile yaptığı bir röportajda, “Depresif olmaktan çok heyecanlı olmalısınız, çünkü kargaşa varsa, bu işin kazananları ve kaybedenleri olacaktır” diyor.

Yatırımcılar, geleceği kendilerine hizmet edecek bir araç olarak görmektense, borsa aracılığıyla geleceği ölçmeye çalışmakla hata ediyorlar, diyor. “Çünkü genellikle sizi öldüren fırsat maliyetinizdir – aksi halde parayla yapabilecekleriniz.”

“Şu anda yatırımcıların işine yarayan şey, bir tür döngüselliği olan sermaye yoğun işletmeler ve çünkü herkes Fed’in ekonomiyi felce uğratacağından ve büyük ekonomik sorunlara yol açacağından çok korkuyor. Smead, “Son on yılda insanların beğendiği işletmeler” dedi.

Enerji buna bir örnektir ve Smead’in şirketin 2011’den 2019’un başlarına kadar nefret ettiğini söylediği bir sektör, ta ki enerji kaynaklarının daha da daraldığını fark edene kadar. Sektör “bir ve iki yıllık bir bakış açısıyla onu öldürdü”, ancak yine de S&P 500 SPX’in yalnızca %4,5’ini oluşturuyor,
-%0,16,
not ediyor.

“Önümüzdeki on yıla bakarken gençlerde uyanabilseydiniz şok olmazdık. Neden? 1970’lere geri döneceğiz, Zeitgeist enflasyonun yatırımcıların zihninde zirveye ulaştığı, enerji gibi yerlerin inanılmaz derecede iyi performans gösterdiği, müstakil konut gibi yerlerin gerçek anlamda para kazandırdığı yıllara geri döneceğiz” dedi.

O zamanlar iyi gitmeyen şey tahviller veya genel olarak borsaydı – bir ayı piyasasının yarısında olduğumuzu düşünüyor. Şu anda benzer bir düzen var ve yatırımcılar enflasyonun yapışkan olduğunu fark etseler şimdi benzer bir durumdan yararlanacaklarını söyledi.

“Yani enerji işi bize inanılmaz görünüyor. Demek istediğim, ABD portföyümüzde enerjinin %23’üne sahibiz ve sadece farklı bir oyun oynuyoruz” dedi. Firmanın sahip olduğu hisseler arasında Occidental Petroleum OXY,
+4.29%,
ConocoPhillips polis memuru,
+%1,08
ve Chevron CVX,
+1.17%
içinde Smead Değer Fonu
SVFAKS,
+0.46%.
onun içinde Uluslararası Değer Fonu aynı zamanda Kanadalı şirketler MEG Energy MEG’i de elinde bulunduruyor,
+2.71%
ve Cenovus Energy CVE,
+%2,57.

Sevdiği başka bir alan – pandemi tarafından beklendiği gibi ölmeyen klasik Amerikan alışveriş merkezleri, ancak “bu hala yatırımcılar için psikolojik olarak çok zarar verici” olduğu için yenileri muhtemelen yakında inşa edilmeyecek. Büyük alışveriş merkezi alanı varlıklarına sahip şirketler için bu, belki de beş yıl boyunca yeni bir rekabet olmayacağı anlamına geliyor, diyor.

“İkincisi, bu tür binaları inşa eden işçilik giderek daha pahalı hale geliyor. Diyelim ki sadece beş yılınız var, aynı varlıkları bugün inşa etmek muhtemelen beş yıl içinde size %25 daha pahalıya mal olacak, bu da değiştirme maliyetinin arttığı, büyüdüğü ve büyüdüğü anlamına geliyor” dedi. Bunu oynamak için, firma Simon Property SPG’nin sahibidir,
+%0,82
ve Macerich MAC,
+%1,03
Smead Değer Fonu SVFAX’ta,
+0.46%.

Ayrıca, konut arzı “çok sıkı” olduğu için Fed sıkılaştırmasının sert bir darbe alma korkusuyla tartılan ev inşaatçılarını da seviyor, bu henüz gerçekleşmemiş bir şey. Bu alanda sahip olunan birkaç hisse NVR NVR,
+0.71%,
herhangi bir arazisi olmayan bir müteahhit ve DR Horton DHI,
+0.43%,
arazisinin sadece %25’ine sahip.

“Dolayısıyla, ev inşaatçılarının arazi geliştiricileri olması gerektiği fikrinden uzaklaşıyoruz, bu da konuttaki geri çekilmeyi düşünmek anlamına geliyor. Peki, işletmenin bilançosunu etkiler mi? Hayır, çünkü arazi onların değil” dedi. “Sadece evleri oraya koyuyorlar, sadece evi inşa ediyorlar, bu da döngü boyunca özkaynak getirisinin orada daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Döngü boyunca bilanço risklerini almıyorlar, bu da insanların daha yüksek katlar ödemesi gerektiği anlamına geliyor.”

Okumak: S&P 500’deki 11 hissenin yatırımcılar için özel bir büyüme kulübü oluşturması bekleniyor

web’in en iyisi

Lyft’in yeni CEO’su, Unsur.net’a insanları dışarı çıkarmak için mücadele ettiğini söyledi.

Hintli firma kanser tedavisinin “kutsal kâsesini” geliştirdi: tümörleri oluşmadan önce tahmin eden bir kan testi.

Yatırımcılar neden bir bankacılık krizinin ortasında Charles Schwab imparatorluğunu sorgulamaya devam ediyor?

Xi Jinping müdavimi artık Çin ekonomisini denetliyor.

Grafik

S&P 500, bir “destek sandviçi” arasında sıkışmış durumda Topdown Charts’ Callum Thomas, bu grafiği kim sağlıyor:

“Bir durum kontrolü olarak, S&P500 haftayı 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde, 3900’ün üzerinde ve efsanevi düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapattı. Ancak aynı zamanda 50 günlük hareketli ortalamasının altında, 4000’in altında ve görünen kısa vadeli yükseliş çizgisinin altında kapandı. Dolayısıyla, bölgesel ticaret çıkmazı devam ederken, çeşitli destek ve direnç sezgiselleri arasında bir sıkışma durumu söz konusu…” diyor.

Rastgele okumalar

Ukrayna’da hava saldırısı uyarısı“Yıldız Savaşları” Mark Hamill’in yer aldığı.

Ne zaman 550 çocuğa babalık yapmak muhtemelen yeterlidir.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak e-posta kutunuza bir kez gönderilmesi için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm Doğu saatiyle yaklaşık 7:30’da gönderilecek.

Unsur.net muhabiri Charles Passy ve ekonomist Stephanie Kelton ile birlikte Money in Best New Ideas podcast’ini dinleyin.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: