Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yatırımcılar Fed kararını beklerken Credit Suisse anlaşmasının ardından hisse senetleri yükseldi

Yatırımcılar Fed kararını beklerken Credit Suisse anlaşmasının ardından hisse senetleri yükseldi

Yatırımcılar banka sıkıntılarının Federal Rezerv’in faiz oranı yolu için ne anlama geldiğini değerlendirirken, ABD hisse senetleri UBS Group’un sorunlu İsviçreli kredi kuruluşu Credit Suisse’i devralmasının ardından Pazartesi günü erken saatlerde temkinli ticarette çoğunlukla yükseldi.

Ne oluyor
 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA,
  +%1,15
  234 puan veya %0,7 artışla 32.096 oldu.

 • S&P 500 SPX,
  +0.86%
  13 puan veya %0,3 artışla 3.930 oldu.

 • Nasdaq Bileşik COMP,
  +%0,28
  34 puan veya %0,3 düşüşle 11.596 oldu.

S&P 500 ve Nasdaq Composite, devam eden bankacılık karışıklığına rağmen geçen hafta değer kazanırken, Dow üst üste ikinci bir haftalık kayıp yaşadı.

Piyasaları yönlendiren nedir?

UBS’nin UBS tarafından satın alınmasını umut eden yatırımcılar,
+4.29%
kuşatma altındaki İsviçreli meslektaşı Credit Suisse CS’nin,
-53.80%
Bankacılık sektörüyle ilgili endişelerin çözüleceği endişesi hala gergin durumdaydı.

“Geçen haftaki enflasyon verileri nispeten sakin gelse de, Fed’in enflasyonla mücadelesinin yanı sıra bankacılık krizini ele alırken eli dolu. Morgan Stanley’s E-Trade’de ticaretten sorumlu genel müdür Chris Larkin, e-postayla gönderilen yorumlarda, “Tüccarlar, bankacılık serpintisinin ek kalıcı etkilerinin piyasayı nasıl etkileyeceğini değerlendirirken oynaklığın ve zikzak ticaretinin oyalanmasını beklemeli” dedi.

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in son 12 ayda faiz oranlarını keskin bir şekilde artırmasının, hala %2 hedefinin üç katında seyreden enflasyonla mücadele etmeye çalışırken, finans sektörünün bazı kesimlerinde ciddi zorluklara yol açmasından korkuyor.

Fed, Çarşamba günkü politika toplantısında, enflasyonla mücadelesini finansal sistemin istikrarına ilişkin endişelere karşı dengelemeye çalışırken bir ikilemle karşı karşıya. Bu ayın başlarında 50 baz puan veya yarım puanlık bir faiz artırımına hazırlanan Fed fonları vadeli işlemcileri, şimdi politika yapıcıların Çarşamba günü faiz oranlarını değiştirmeden bırakma ihtimalini %28.4 ve 25-%71.6’sını görüyor. baz puan veya çeyrek puan artış.

Baş yatırım yetkilisi ve küresel yatırım başkanı Lisa Shalett, “Maalesef Fed içine kapandı. İnatla yüksek seyreden enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırmaya devam etmesi gerekmekle birlikte, son olaylar bir ara vererek ele alınabilir,” dedi. Pazartesi notunda Morgan Stanley Servet Yönetimi’ndeki ofis.

“Borsanın artan riskleri yansıtması için düzeltme yapması gerekiyor” diye yazdı.

Görmek: Federal Rezerv enflasyon mücadelesine karşı banka kaosunu tartarken hisse senetleri ve tahviller için tehlikede olan şey

First Republic Bank FRC’nin Hisseleri,
-%12,33
Sorunlu bankanın kredi notu hafta sonu önemsiz bölgeye daha derin bir şekilde düştükten sonra %14 daha düşerek yeniden baskı gördü. S&P Global Ratings, geçen haftaki 30 milyar dolarlık kurtarma paketinin bankanın “önemli likidite ve fonlama zorluklarını” çözmediğini söyledi. First Republic hisseleri Mart ayında yaklaşık %85 ​​değer kaybetti.

Ancak diğer bölgesel bankalar, S&P Bölgesel Bankacılık borsa yatırım fonu KRE ile kendi paylarını tutuyorlardı.
+4.87%
%3,6 arttı. ETF, ay boyunca %28 civarında düşüşünü sürdürüyor.

Küresel piyasa kaygısı zamanlarında sık sık yükselen dolar, kısa vadeli Hazine getirilerindeki düşüşleri yansıtarak büyük rakipleri karşısında daha yumuşaktı TMUBMUSD02Y,
%3,944
Tüccarlar, Fed’in Çarşamba günkü toplantısından sonra faiz oranlarını olduğu yerde bırakmak zorunda kalacağına dair bahisleri artırırken. ICE ABD Dolar Endeksi DXY,
-%0,31,
altı büyük rakibe karşı para biriminin bir ölçüsü, %0,3 düştü.

Odaktaki şirketler
 • hisseleri New York Topluluğu Bancorp Inc.
  NYCB,
  +38.30%
  Bölgesel bankanın Pazar günü başarısız olan Signature Bank’ın yaklaşık 38 milyar dolarlık varlığını satın aldığını ve tüm şubelerini devraldığını açıklamasının ardından %32,3 arttı ve Wedbush’u hisseyi nötrden daha iyi performans gösterecek şekilde yükseltmeye sevk etti.

 • Foot Locker Inc.
  FL,
  +0.37%
  hisseleri, spor ayakkabı ve spor giyim perakendecisinin beklentileri aşan ancak satışlarda düşüş öngören dördüncü çeyrek sonuçları bildirmesinin ardından %1,1 yükseldi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: