Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yargıç, video ve Trump’ın duruşmasından kalan diğer elektronik cihazları engelliyor

Yargıç, video ve Trump’ın duruşmasından kalan diğer elektronik cihazları engelliyor

Donald Trump’ın duruşması televizyonda yayınlanmayacak.

İçinde Pazartesi gecesi verilen bir emirNew York Yüksek Mahkemesi Yargıcı Juan Merchan, eski başkanın eyalet mahkemesinde yargılandığı Salı günü Manhattan’daki mahkeme salonuna cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere kayıt ekipmanı ve elektronik cihazlara izin verilmeyeceğini söyledi.

Bir grup haber kuruluşu, elektronik cihazlara izin vermenin yanı sıra (örneğin canlı tweet yapılabilsin diye) yargılamanın yayınlanmasına izin verilmesi için mahkemeye dilekçe vermiş ve muhabirler için fazladan oturma yeri istemiştir.

Haber kameralarına genellikle New York mahkeme salonlarında izin verilmez.

Ayrıca bakınız: Trump, New York’ta mahkemeye çıkarılmasını beklerken, işte bundan sonra olanlar

Yargıç, medya gözlemcilerine duruşmayı kapalı devre TV’den izlemeleri için bir taşma odası verdi ve duruşma başlamadan önce mahkeme salonunda fotoğraf çekilmesine izin verecek.

Merchan, medyanın geniş erişim talebinin “benzersiz” kamu yararı göz önüne alındığında anlaşılabilir olduğuna dikkat çekerek, “Bu iddianamenin muazzam öneme sahip bir konuyu içerdiği muhtemelen tartışılamaz” diye yazdı. “Ne yazık ki, gerçek ve şüphesiz önemli olmasına rağmen, haber kuruluşlarının çıkarları, çatışan çıkarlara karşı tartılmalıdır” dedi.

Trump’ın hukuk ekibi, “sirk benzeri bir atmosfere yol açacağını”, güvenlik endişelerini artıracağını ve masumiyet karinesine “zarar verebileceğini” iddia ederek medyanın taleplerine karşı çıkmıştı.

Daha fazla: Trump’ın iddianamesi, 2024’te GOP başkan adayı olma ihtimalini artırıyor. Buna bahse girebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: