Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yargıç hızlı hisse senedi dönüştürme girişimini reddettikten sonra AMC atlar, APE’ler takla atar

Yargıç hızlı hisse senedi dönüştürme girişimini reddettikten sonra AMC atlar, APE’ler takla atar

AMC Entertainment Holding Inc.’in hisseleri, bir yargıcın şirketin AMC Preferred Equity birimlerinin adi hisse senedine dönüştürülmesiyle ilgili bir hissedarlar mahkemesi kavgasını hızlı bir şekilde çözme girişimini reddetmesinin ardından Perşembe günü piyasa öncesi yükselişini sürdürdü.

AMC AMC’nin hisseleri,
+%3,58,
Çarşamba günkü seansı %3,6 artışla sonlandıran piyasa öncesi işlemlerde %12,6 arttı. APE’ler APE,
+%1,79,
Çarşamba günü %1,8 artışla kapanan, piyasa açılmadan önce %12,3 düştü.

Pazartesi günü yapılan bir dosyalamada AMC, yasal savaşta bir anlaşmaya varıldığını duyurdu ve hisse senedi dönüştürmenin yanı sıra 10’a 1 ters hisse bölünmesi ve daha fazla hisse satma kapasitesinin yolunu açtı. Hareket, şirketin borcu ortadan kaldırmak için devam eden savaşının bir parçası, ancak mahkeme işlemleri.

İlgili: AMC ve APE hisseleri, yargıcın daha hızlı bir hisse senedi dönüştürme ve ters bölünme girişimini reddetmesiyle dalgalanıyor

Geçen ay, AMC hissedarları, şirketin CEO’su Adam Aron’un “ezici bir zafer” olarak tanımladığı şekilde, şirketin APE birimlerini adi hisse senetlerine dönüştürme teklifini desteklemek için oy kullandı.

Anlaşmanın ardından iki taraf, anlaşmayı onaylamaya karar vermeden önce bir Delaware Chancery Mahkemesi yargıcından statüko kararını kaldırmasını istedi. Ancak Çarşamba günü Şansölye Yardımcısı Morgan Zurn bir mektupta “tarafların statüko düzenini kaldırmak için iyi bir neden sunmadığını” yazdı.

Zurn mektupta, “Bu Mahkeme, tarafları bir uzlaşma duruşmasından önce kısmi uzlaşma yükümlülüklerini bile yerine getirme konusunda uyardı, çünkü böyle yapmak Mahkemenin toplu dava anlaşmalarını denetleme yükümlülüğünü yerine getirmesini engelliyor” diye ekledi Zurn.

İlgili: Analist, AMC’nin APE dönüşüm anlaşmasının ‘potansiyel olarak büyük’ ​​16 milyar dolarlık hisse senedi artışına yol açabileceğini söylüyor

AMC, dünya çapında yaklaşık 950 sinema salonu ve 10.500 ekranla kendisini dünyanın en büyük sinema şirketi olarak tanımlıyor.

Salı günü yayınlanan bir notta B. Riley Securities analisti Eric Wold, anlaşmanın 16 milyar dolara varabilecek “potansiyel olarak büyük” bir hisse senedi artışı için güverteyi temizlediğini söyledi. “APE birimlerinin AMC adi hisse senetlerine dönüştürülmesinin devam etmesine izin verilirse – yetkili adi hisselerdeki artış ve 10’a 1 ters hisse bölünmesi ile birlikte – şirketin önemli miktarda sermaye artırması için olumlu bir yol görmeye devam ediyoruz. ”

Son iki yılda AMC, onu kuşatılmış bir pandemik kurbandan mem-stock fenomenine götüren bir roller coaster yolculuğuna çıktı. AMC’nin hissesi 2023’te %0,5 düşerek S&P 500 endeksinin SPX’ini geride bıraktı.
-%0,25
APE’ler %21,3 yükselirken %6,5 arttı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: