Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yankees’in YES Ağı, açılış gününden önce kablo kesiciler için akış seçeneğini başlattı

Yankees’in YES Ağı, açılış gününden önce kablo kesiciler için akış seçeneğini başlattı

New York bölgesindeki kablo kesiciler artık Yankees maçlarını yayınlayabilir – ancak bu pahalı olacaktır.

Çarşamba günü YES Network, yerel kablo TV’ye sahip olmayan kullanıcıların Yankees, Brooklyn Nets ve New York Liberty oyunları da dahil olmak üzere canlı spor yayınlarını izleyebilecekleri, doğrudan tüketiciye abone olunan bir akış hizmetinin başlatıldığını duyurdu.

Hizmet, 30 Nisan’a kadar kaydolanlar için ayda 19,99 ABD Doları veya yılda 199,99 ABD Doları özel teklifle birlikte ayda 24,99 ABD Doları veya yılda 239,99 ABD Dolarına mal olacak. YES’in geleneksel TV müşterileri, akış hizmetine ücretsiz olarak erişebilecek.

Karşılaştırıldığında, en pahalı Netflix NFLX,
+2.63%
katman ayda 19,99 ABD dolarıdır.

Servis hemen başlıyor, böylece heyecanlı beyzbol hayranları, Yankees’in Perşembe günü San Francisco Giants’a karşı açılış günü karşılaşmasını izleyebilecekler.

YES Network İcra Kurulu Başkanı Jon D. Litner, “Doğrudan bir abonelik seçeneği sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Bir deyim. “Bu yeni doğrudan tüketiciye sunulan teklifle, bölgesel ayak izimizde her zamankinden daha fazla hayrana EVET’i sunarak erişimimizi genişletiyoruz.”

Geçen ay, Madison Square Garden Entertainment Corp. MSGE,
+%0,74
sahibi MSG Networks, oyun başına 9,99 ABD Doları, ayda 29,99 ABD Doları veya yılda 309,99 ABD Doları karşılığında canlı spor etkinlikleri sunan bir yayın hizmeti olan MSG+’yı piyasaya süreceğini duyurdu. MSG Networks, New York Knicks NBA maçlarının yanı sıra New York Rangers, Buffalo Sabres ve New Jersey Devils NHL maçlarını yayınlar.

Hareketler, giderek daha fazla tüketici kablolu yayın planlarını akış lehine bıraktıkça parayı kanayan bölgesel spor ağları arasındaki kargaşanın ortasında geldi. Geçmişte, canlı sporlar için kazançlı yayın anlaşmaları, abonelerin bu kanalları hiç izlemeseler bile esasen spor için para ödediği paket kablo paketleri nedeniyle uygun maliyetliydi. Ancak bu iş modeli, kabloların kesilmesi nedeniyle çöküyor.

Bu ayın başlarında, Sinclair SBGI,
+2.26%
Bally Sports çatısı altında faaliyet gösteren ve MLB, NBA ve NHL maçlarının neredeyse yarısını ülke çapında yayınlayan Diamond Sports Group iflas başvurusunda bulundu.

Şimdi, akış aboneleri – ve özellikle canlı spor hayranları – bunun farkına varıyor alakart programlama çok daha pahalı olabilir.

Parrot Analytics strateji direktörü Julia Alexander, çarşamba tweetledi YES’in teklifinin “son derece büyük bir anlaşma” olduğunu, ancak “En sevdiğiniz takımlara yıl boyunca (bölgenizde üç veya dört diyelim) erişmek istiyorsanız, yılda birkaç yüz dolara bakıyorsunuz” dedi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: