Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yaklaşık 5 yıl içinde emekli olmak istiyoruz, ancak 150.000 $ kredi kartı borcumuz ve kredilerimiz ve kilitli emeklilik hesaplarımız var – ‘gerçekten emekli olmak istiyoruz’

Yaklaşık 5 yıl içinde emekli olmak istiyoruz, ancak 150.000 $ kredi kartı borcumuz ve kredilerimiz ve kilitli emeklilik hesaplarımız var – ‘gerçekten emekli olmak istiyoruz’

Ben önümüzdeki 5 yıl içinde emekli olabilme konusunda dışarıdan rehberlik almaya çalışmak ile 7 yıl. BenEmeklilik fonlarını kullanmaya başlayabilmem için 59 1/2 olana kadar çalışmam gerekecek.

401(k) ve Roth hesaplarında yaklaşık 1.4 milyon dolarımız, 30.000 dolarlık hisse senedimiz, 245.000 dolar borcumuz olan kiralık bir evimiz var ve ayda 1.700 dolar hasılat yapıyor ve kendini amorti ediyor.tt158.000 $ borcumuz olan ve yılda yaklaşık 48.000 $ hasılat yapan bir erm kiralama (giderlere bağlı olarak net 10.000 $ ile 15.000 $ arasında). İpoteksiz ve araba ödemesiz kendi evimize sahibiz.

Şu anda üniversitede okuyan iki çocuğumuz var ve okul ücretlerini ödüyoruz.

Boynumuzdaki albatros, kredi kartı ve teminatsız kredi borçlarında 150.000 dolar. Dünya pahalılaştı ve harcamalarımız kontrolden çıktı. Bunların çoğuna düşük faiz oranlarıyla sahibiz, ancak yine de elimizden almaya çalıştığımız çok büyük bir miktar ve bunlara ayda 2.000-3.000 ABD Doları ödüyoruz. Toplamda 225.000-250.0000$/yıl arasında kazanıyoruz ve aralık işteki komisyonlarıma bağlı.

Planımız, işten elde edilen herhangi bir ikramiyeyi ve kısa vadeli kiralamadan elde edilen karı borcu kapatmak için kullanmaktır. Bu yaklaşık 20.000 $/yıl olabilir. Ayrıca, kartopu yaklaşımını kullanarak her şeyi ödemek için bütçe oluşturmak ve hedefler belirlemek için Mint’i kullanın.

Hangi tatile gidersek gidelim, parayı nakit olarak biriktirir ve bu parayla hemen masrafları karşılarız.

Emeklilik yaşı geldiğinde yeterince sahip olmaktan endişe ediyorum (biz 52 ve 51 şimdi). Karım para konusunda kendimi çok fazla strese soktuğumu söylüyor ama çalışmayı bıraktığımızda yarı zamanlı işlerde çalışmayı düşünmüyoruz. Gerçekten emekli olmak istiyoruz.

Görmek: 60 yaşında olacağım, 95.000 dolarım olacak ve borcum olmayacak – emekli olabileceğimi düşünüyorum, ancak finans seminerleri ‘aksini söylüyor’

Sevgili okuyucu,

Hayat bazen sizi yoldan çıkarır ve çok iyi bildiğiniz gibi, bu sapmalar oldukça pahalı olabilir.

Emeklilik için bu kadar çok para biriktirmiş olmanız ve ek gelir kaynaklarının da olması harika. Borç, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi bir sorundur.

Borçla emekli olmak, doğası gereği kötü bir şey değildir – yani, emekliliğinize ne tür bir borç getirdiğinize bağlıdır. Örneğin, müstakbel emekliler bunu sindirebilir ve yerinde bir ödeme planına sahipse, makul bir ipotek genellikle bir sorun değildir, ancak kredi kartı borcundan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Siz ve eşinizin her yıl ne kadar kazandığı göz önüne alındığında, ikramiye veya kısa vadeli kira kârı ne olursa olsun, asıl odak noktanız emekli olmadan önce bu borcu tamamen ortadan kaldırmak olmalıdır.

kaçırmayın: Emekli olmadan önce borçtan kurtulmalı mısınız? İşte bilmeniz gerekenler

Önce cari harcamalarınızın ne olduğuna bakın ve ayıracak daha fazla nakit para bulup bulamayacağınıza bakın. Eğer yapmazsan, neden olmasın? Zorunluluktan kaynaklanmıyorsa, harcamalarınızı gözden geçirin ve kısabileceğiniz bir şey olup olmadığına bakın.

Bu öneri ne kadar nahoş olsa da (şimdiden özür dilerim), bir sonraki tatilinizi ertelemek ya da şimdilik daha ucuz bir tatil yapmak isteyebilirsiniz. Tatilleriniz için nakit olarak para biriktirmek ve ardından hemen ödemek harika bir stratejidir, ancak bu maliyetleri bir veya iki kez azaltırsanız, bu parayı borcunuza atabilir ve bakiyenin daha hızlı düştüğünü görebilirsiniz.

Bu, kendinizi tüm zevklerinizden mahrum bırakmanız veya emekli olana kadar önümüzdeki 5 ila 7 yıl boyunca tatil yapmamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak belki evinize daha yakın bir gezi bulabilir veya bir şeyler yapabilirsiniz. konaklama Belki daha önce hiç keşfetmediğiniz bir komşu kasaba vardır ve orada bir günlük gezi yapabilirsiniz. Ya da dışarıda birkaç akşam yemeği yiyin, sahil boyunca yürüyüş yapın ya da yürüyüş parkurunda vb.

Borcunuzu ödeme konusunda titizseniz, bir kısmını sıfır faizli kredi kartına taşımak isteyebilirsiniz. 18 ay kadar uzun promosyon dönemleri ile bulabileceğiniz birkaç tane var. Yine de bu planda bir uyarı var – sıfır faizi sundukları zaman diliminde ödeyebilmeniz gerekiyor, yoksa cömertçe faiz ödüyor olacaksınız. Ayda kesinlikle ne kadar ödeyebileceğinizi bildiğinizi hesaplamayı ve bunu sıfır faiz promosyonuna sahip olduğunuz ay sayısıyla çarpmayı düşünün. Ardından borcunuzun o kadarını sıfır faizli kredi kartına kaydırın ve her ay ödemeyi unutmayın.

İşte birkaç öneri daha Federal Ticaret Komisyonu Borçtan nasıl kurtulacağınız konusunda, kendi başınıza veya kredi danışmanlığı yardımıyla.

Nane harika bir araçtır ve bütçeleme daha da iyidir. Mali durumunuzun üstünde kaldığınız ve borcunuzu ödemeye odaklandığınız için size ve eşinize teşekkür ederiz.

Bu kiralar harika bir gelir kaynağıdır, ancak emeklilikte ne kadar ihtiyacınız olacağını hesaplarken, tüm mülkleriniz için tasarruf hesaplarınızı acil durumlar için stokladığınızdan emin olun. Asla bilemezsiniz, ancak birincil konutunuz için sadece bir çatı yerine iki veya üç çatıyı tamir etmeniz gereken bir durumda olmak istemezsiniz. Ayrıca, boşluk anları veya sorunlu kiracılar olabileceğini unutmayın. Bunun için bütçe.

Unsur.net sütununa göz atın “Emeklilik Hackleri” kendi emeklilik tasarruf yolculuğunuz için eyleme geçirilebilir tavsiyeler için

Emeklilik için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğine dair sihirli bir sayı yok, ancak artık emekli olmanıza on yıl kala, emekliliğinizin nasıl görünebileceğine (ve maliyetine) dair daha net bir resim görebilirsiniz. Tüm bu rakamları sıraya koyun ve birkaç yedek finansal plan yapın, böylece emekliliğiniz beklenmedik bir şekilde raydan çıkmasın. Emekliliğinizde harcamalarınızı, tasarruflarınızı ve vergilerinizi nasıl etkileyeceğine dair bir fikir edinmek için birkaç getiri ve enflasyon oranı kullanın. Bu hesaplardan ne kadar çekmeyi planladığınızı ve bu oranın yıl sonunda bakiyenizi nasıl etkileyeceğini düşünün (özellikle piyasa dalgalanması veya gerileme anlarında).

Şundan emin olun: Halihazırda biriktirdiğiniz miktar harika — herkesin emekli olduğunda o kadar fazlasına, hatta yarısına sahip değil — bu nedenle ne kadar yol kat ettiğinizi unutmayın.

Bir emeklilik muhabiri olarak ön yargılı olabilirim ama emeklilik mali durumunuz hakkında endişelenmekte haksız olduğunuzu düşünmüyorum. Tabii ki, yemek yiyemeyecek veya uyuyamayacak kadar stresli olmamalısınız, ancak sadece rakamları hesaplamaya çalışıyorsanız ve yaşlılığınızda kendinizin ve ailenizin rahat olduğundan emin olmaya çalışıyorsanız, hiçbir zararı yok. O. Bu özellikle, emekliliğinizde kazanabileceğiniz potansiyel yarı zamanlı veya ek para olmadan çalışmayı tamamen bırakmayı düşünüyorsanız doğrudur. Ve hala borcunuz varsa, bu size – mali ve duygusal olarak – ağırlık verecektir.

Okuyucular: Bu okuyucu için önerileriniz var mı? Bunları aşağıdaki yorumlara ekleyin.

Kendi emeklilik birikimlerinizle ilgili bir sorunuz mu var? Bize e-posta gönderin [email protected]

.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: