Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Y kuşağının artık ebeveynleriyle yaşamaya başlayan %22’si için taşınmak için 6 adım:

Y kuşağının artık ebeveynleriyle yaşamaya başlayan %22’si için taşınmak için 6 adım:

PropertyManagement.com tarafından Aralık ayında yapılan bir ankete göre, Y kuşağının yaklaşık dörtte biri (%22) ebeveynleriyle birlikte yaşıyor ve onlarla yaşayanların yarısından fazlası (%55) 2022’de taşındı.

Birçoğu yüksek kira, para endişeleri veya iş kayıpları nedeniyle eve döndüklerini söyledi ve 10 kişiden 9’u daha fazla para kazanırsa taşınacaklarını söyledi.

Kıdemli aile dinamikleri danışmanı ve Wells Fargo WFC’nin başkan yardımcısı Mariana Martinez, “Ebeveynler ve genç yetişkinler için yaşlarının gerektirdiğinden daha bağımlı bir konumda olmak çok sinir bozucu olabilir” diyor.
+%1,16
Servet ve Yatırım Yönetimi. “Onları bu duruma getiren olağanüstü koşulların olduğunu akılda tutmakta fayda var.”

İşte ayaklarınızı yeniden bulmanıza yardımcı olacak bazı adımlar – kendi başınıza.

1. Ne istediğiniz konusunda net olun

Finansal okuryazarlık eğitimcisi ve Modern Money Education koçu Angela Moore, “Birlikte çalıştığım her müşteriye ‘Hedefleriniz neler, neyi başarmaya çalışıyorsunuz?’ diye soruyorum” diyor. “Ve çoğu insan bilmiyor. Onu kanatlandırmaya çalışıyorlar.”

Niyetinizi yazın. Bir daire mi almak istiyorsunuz? Bir ev al? Aynı şehirde mi kalmak istiyorsunuz? Daha iyi maaşlı bir iş ister misin?

Moore, “Hedeflerinizi yazdığınızda, sizi gerçekten onlar üzerinde düşünmeye ve ne yapmak istediğiniz konusunda kasıtlı olmaya zorlar” diyor.

Artı: Üniversite eğitimi için GoFundMe bağış kampanyaları geçen yıla göre %50’den fazla arttı

2. Harcama planı yapın

Bir uygulama, elektronik tablo vb. gibi istediğiniz aracı kullanın. bütçe tasarlamak. Borca karşı tasarrufta ne kadar var? Aylık giderleriniz nelerdir? Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olması için nelerin değişmesi gerekiyor?

Moore, “Ne yapmanız gerektiğini ve gerekli değişiklikleri yapmak için ne kadar tasarrufa, paraya veya gelire ihtiyacınız olacağını öğrenin” diyor.

Koşullarınızı kendi avantajınıza kullanın – ancak bu, sonsuz alışveriş çılgınlığı anlamına gelmez.

Florida, Winter Garden’da mali müşavir olan Kyle Newell, “Bu durumda olan bir müşterim var ve ‘başarılı’ yaşam tarzını yaşamanın cazibesi güçlü,” diyor. “Dışarı çıkmaya veya hala eğlenmek için alternatifler bulmaya hayır demek anahtardır.”

Tasarruf önemlidir: Maaş günlerinde paranın tasarrufa aktarılmasını sağlayarak süreci otomatikleştirin. Bir sonraki adımı atmak için – en azından – bir güvenlik depozitosuna veya ön ödemeye ihtiyacınız olacağından agresif olun.

Ayrıca Unsur.net’ta: Artan teknolojik işten çıkarmalara rağmen, ABD Şubat ayında yeni işler ekledi ve varlıklı tüketiciler harcamaya devam ediyor

3. Bir acil durum fonu oluşturun

Kümeyi uçurmadan önce, üç ila 12 aylık yaşam giderlerinden oluşan bir yastık biriktirin. Rakamlar bunaltıcı geliyorsa, bir ay ile başlayın ve üç aya kadar artırmayı hedefleyin. Bu aşırılık gibi gelebilir, ancak çok önemli bir güvenlik ağıdır.

“Çoğu insan için, bu durumda olmalarının nedeni, öncelikle buna sahip olmamalarıdır. acil durum fonu”diyor Moore. “Finansal olarak bir şey olması durumunda, ipoteğinizi hala ödeyebilmeniz, kiranızı ödeyebilmeniz, hala yaşayabilmeniz için buna sahip olmanız gerekir.”

4. Gerekirse, geliri artırmanın yolları hakkında beyin fırtınası yapın

Para bir sorunsa, ister zam istemek, ister yeni bir pozisyon aramak veya ek bir işe girmek olsun, sayılarınızı artırmak için adımlar atmanız gerekecek.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? A finans koçu iyi bir yatırım olabilir; birçoğu finansal stratejiler oluşturmaya ek olarak işle ilgili tavsiyelerde uzmanlaşmıştır. Birini işe alacak durumda değilseniz, yerel kâr amacı gütmeyen kuruluşlarınızı kontrol edin. bu Finansal Güçlendirme Merkeziörneğin, ücretsiz finansal danışmanlık hizmeti sunar ve ülke genelinde iki düzineden fazla ortak lokasyona sahiptir.

Okumak: Yaşınız ne olursa olsun, mali durumunuzun doğru yolda olup olmadığını nasıl anlayacağınız aşağıda açıklanmıştır

5. Barınma alternatiflerini değerlendirin

Bazı şehirlerde, rekabetçi bir pazarla birlikte artan kiralar, yaşanacak uygun fiyatlı bir yer bulmayı zorlaştırdı. Bir daire veya evin kirasını ödemenizi kolaylaştırmak için lüks apartman dairesinin dışında düşünmeniz veya bir oda arkadaşı düşünmeniz gerekebilir.

Florida, Winter Park’ta sertifikalı bir finans planlamacısı olan Dennis Nolte, “Gittikçe daha fazla insanın aynı yaştaki insanlarla ortaklık kurduğunu görüyoruz” diyor. “Florida’nın merkezine geri taşınan 26 yaşındaki üvey oğlumun kilisesinden dört oda arkadaşı var ve hepsi onun yaşında ve hepsinin işi var.”

Uzaktan çalışmaya yönelik pandemi desteğiyle, mağaza kurmak için daha ucuza bir yere de taşınabilirsiniz.

Nolte, Orlando çok pahalı olduğu için oda arkadaşıyla Denver’a taşınacağını söyleyen bir tanıdığı hatırlıyor. “Buna şaşırdım” diyor. “Ama mantıklı.”

Görmek: West Coast’ta yaşanacak en iyi ve en uygun fiyatlı yerlerden 14’ü

6. İletişim kurun

Dünyanın en iyi ebeveynlerine sahip olsanız bile, onların yanına taşınmak sizin – veya onların – kendiniz için tasavvur ettiğiniz ideal yaşam durumu olmayabilir. Düzenleme stresli olabilir, bu nedenle onları hedefleriniz ve ilerlemeniz hakkında güncel tutmak çok önemlidir.

Martinez, “İki taraf arasında açık ve dürüst iletişimi sürdürmek çok önemli,” diyor. “Ne kadar şeffaf olursanız, o kadar az hayal kırıklığı yaşarsınız çünkü karşınızdaki kişinin durumu değiştirmek için elinden geleni yaptığını bilirsiniz.”

NerdWallet’dan Daha Fazla

Kate Ashford, CSA® NerdWallet için yazıyor. E-posta: [email protected]. Twitter: @kateashford.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: