Anasayfa / Ekonomi Haberleri / WW’nin hisseleri, kilo verme ilacı reçetesi yazan Sequence’i satın alma anlaşmasının ardından yükseldi

WW’nin hisseleri, kilo verme ilacı reçetesi yazan Sequence’i satın alma anlaşmasının ardından yükseldi

WW International Inc.’in Hisseleri WW,
+45.39%,
Weight Watchers’ın ebeveyni, ağırlık yönetimi ve sağlıklı yaşam şirketinin Sequence olarak iş yapan tele sağlık şirketini satın alma anlaşmasının tamamlanmasının ardından Salı günü ağır bir hacme ulaştı.

Weekend Health Inc.’in bir parçası olan Sequence’in satın alınması, WW’ye kilo yönetimi ve diyabet ilaçları reçetesi yazan kişi sağlıyor.

WW İcra Kurulu Başkanı Sima Sistani, “Kronik kilo yönetimi ilaçlarındaki gelişmeler göz önüne alındığında, tıbbi olarak uygun olanlar için klinik müdahalelere girmek, WeightWatchers için doğal bir sonraki adımdır” dedi. “Hedefimiz, ilaçlar bireyin yolculuğunun bir parçası olsun ya da olmasın, tüm ağırlık sağlığı yollarına sürdürülebilir, bilim destekli çözümler sunmaktır.”

WW’nin hisse senedi Salı sabahı işlemlerinde %42,3 fırladı ve bu da onu, Weekend Health satın alma anlaşmasının ilk kez duyurulmasından sonra %79,1 arttığı 7 Mart’tan bu yana en büyük bir günlük kazanç yolunda ilerliyor. İşlem hacmi, yaklaşık 6,9 milyon hisse olan tam gün ortalaması ile karşılaştırıldığında, 26,9 milyon hisseye yükseldi.

Hisse senedi, Sequence anlaşmasının açıklandığı gün yedi ayın en yüksek seviyesi olan 6.93$’da kapandıktan sonra, Pazartesi gününe kadar %40.5 düşmüştü. Salı günkü yükselişle birlikte, 7 Mart’ta kapattığı seviyenin yaklaşık %15 altındaydı.

FactSet, Unsur.net

Sequence’in kurucu ortakları Remi Cossart ve Calvin, “Böylesine tanınmış bir şirketin obezite doktorlarından bir şeyler öğrenmek istemesinin ve kilo yönetimi programlarını Sequence’i de içerecek şekilde genişletmesinin obezite tıbbının geleceği için çok olumlu bir işaret olduğunu düşünüyoruz” dedi. Yount ve şirketin tıbbi direktörü Spencer Nadolsky.

DA Davidson analisti Linda Bolton Weiser yakın zamanda müşterilerine yazdığı bir notta, glukagon benzeri peptit 1 (GLP-1) olarak bilinen, kilo vermeye yol açabilen mevcut diyabet ilaçlarının eski kilo verme ilaçlarından daha etkili olduğunu, birkaç yan etkisinin olduğunu söyledi. etkileri ve kullanımı kolaydır. Dezavantajları, ilaçların maliyetlerinin yüksek olması ve hastaların ilaçları bıraktıktan sonra sıklıkla kilo almalarıdır.

Weiser, en azından son üç yıldır WW’nin hisselerinde sahip olduğu satın alma notunu yineledi ve fiyat hedefini 9$’da tuttu, bu da mevcut seviyelerden %53 daha fazla kazanç anlamına geliyor.

WW hisseleri yıldan yıla %51,8 yükselirken, S&P 500 SPX,
-0.04%
%7 arttı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: