Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Walt Disney World çalışanları, geçici anlaşma kapsamında 18 $ asgari ücret alacak

Walt Disney World çalışanları, geçici anlaşma kapsamında 18 $ asgari ücret alacak

Walt Disney Co. ve Walt Disney World işçilerini temsil eden sendikalar Perşembe günü asgari ücreti bu yıl saatte 18 dolara çıkaracak geçici bir anlaşmaya vardıklarını söylediler.

Anlaşma, sendika üyelerinin Walt Disney Co.’nun DIS’ini reddetmesinin ardından geldi.
+0.98%
Sendikalar bir haber bülteninde Şubat ayında 17 dolarlık asgari ücret teklifinde bulunduğunu söylediler. 45.000 tema parkı işçisini temsil eden altı sendikadan oluşan Hizmet Ticareti Konseyi Sendikasına göre, anlaşma için 29 Mart’ta onay oylaması yapılacak.

STCU başkanı Matt Hollis, “Bu yıl asgari 18 dolarlık bir saatlik ücreti güvence altına almak, Disney’in orijinal teklifinin genel ekonomik değerini artırmak ve her işçi için tam bir geri ödeme sağlamak, sendika üyelerinin uğrunda mücadele etmeye kararlı olduğu önceliklerdir” dedi. Perşembe günü bir açıklama.

Walt Disney World Resort başkanı Jeff Vahle yaptığı açıklamada, “Sendikaların desteğiyle, oyuncu kadrosunun bu yeni anlaşmayı onaylayacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Sendika ve şirkete göre, anlaşma tüm tema parkı çalışanlarına zam sağlayacak. Sendika, sözleşmenin sonunda zamların saatte 5,50 ila 8,60 ABD Doları arasında değişeceğini ve ilk saatte 3 ABD Doları zamlarının bu yıl geleceğini söyledi. Şirket, sözleşmenin onaylandıktan sonra yeni ve mevcut çalışanlar için saatte en az 17 $ ve mevcut çalışanlar için yıl sonuna kadar saatte en az 18 $ garanti edeceğini söyledi.

Ekim 2026’da sözleşmenin sona ermesiyle asgari ücretin 20 $ olacağını ve temizlikçiler, bulaşıkçılar, aşçılar, şef yardımcıları ve otobüs şoförleri için maaşların değişeceğini de söyleyen sendikaya göre zamlar geriye dönük olarak Ekim 2022’ye kadar yapılacak. Saati 22 dolardan 28,60 dolara.

Ayrıca anlaşmanın bir parçası, sendikanın yeni bir fayda olacağını söylediği sekiz haftalık ücretli çocuk bağlama izni.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: