Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Walmart, 2026 mali yılına kadar mağazalarının üçte ikisinde otomasyon görüyor

Walmart, 2026 mali yılına kadar mağazalarının üçte ikisinde otomasyon görüyor

Walmart Inc. Salı günü dağıtım sistemlerini daha robotik ve yazılım yetenekleriyle donatmayı planladığını belirterek, 2026 mali yılının sonuna kadar mağazalarının kabaca üçte ikisine otomasyonla hizmet verileceğine inandığını ve ilk- bu yıl için çeyrek ve tam yıl mali görünümü.

Yöneticilerin açıklamaları, Çarşamba günü başlayacak olan 2023 yatırım topluluğu toplantısıyla bağlantılı olarak yapıldı. Ve hamlelerin, büyük kutu perakende zincirinin paradan tasarruf etmesine ve “daha az fiziksel emek gerektiren ancak daha yüksek ücret oranına sahip rollere” sahip bir çalışma ortamı yaratmasına yardımcı olacağını söyledi.

Şirket, geçen yıl temel ihtiyaçlar için yükselen fiyatların tüketici talebini giyim ve elektronik gibi şeylerden uzaklaştırıp Walmart WMT’den ayrılmasının ardından duyuruyu yaptı.
-%0,98
ve diğer perakendeciler, indirim yapmadan satamayacakları isteğe bağlı mallara takılıp kaldılar.

Walmart yaptığı açıklamada, tedarik zincirini “daha fazla veri kullanımı, daha akıllı yazılım ve otomasyonla etkinleştirilen daha akıllı ve bağlantılı çok kanallı ağ” ile yeniden yapılandıracağını söyledi. Sonuç, müşteriler mağazalardan alışveriş yapsın, teslim alsın veya teslim alsın, stokta, envanter doğruluğunda ve akışta iyileşme sağlıyor.”

Zincirin yönetimi, bu özelliklerden bazılarının Florida, Brooksville’deki bölgesel bir dağıtım merkezinde sergilendiğini söyledi.

“Otomasyon ve en son teknoloji sayesinde şirket, artan ürün depolamanın dağıtım merkezinin mağazalara ve müşterilere nasıl daha tutarlı, öngörülebilir ve daha yüksek kaliteli teslimat hizmeti sunmasına ve müşteri talebine daha hızlı yanıt vermesine olanak sağladığını gösterdi. dedi.

Walmart ayrıca 2026 mali yılına kadar mağazaların yaklaşık %65’ine otomasyon yetenekleriyle hizmet verileceğine inandığını söyledi. O zamana kadar, “karşılama merkezi hacminin” yaklaşık %55’i otomatik tesisler aracılığıyla taşınacaktı. Şirket, bu hamlelerin ortalama birim maliyetleri kabaca %20 oranında düşürmeye yardımcı olacağını söyledi.

Perakende devi, “Zaman içinde şirket, otomasyon sayesinde kişi başına artan iş hacmini öngörürken aynı zamanda yeni roller oluşturuldukça çalışan sayısını da artırıyor, hatta artırıyor” dedi.

Walmart, Ocak ayında sona erecek olan 2024 mali yılının tamamı için hisse başına düzeltilmiş kazancın 5,90 ABD Doları ile 6,05 ABD Doları arasında olmasını beklediğini söyledi. Ve sabit kurda %2,5 ila %3 net satış artışı beklediğini söyledi. Şirket, ABD aynı mağaza satışlarının yakıt hariç %2 ila %2,5 artmasını beklediğini söyledi.

Hisseler saatler sonra %0.45 düştü. Walmart hissesi son 12 ayda %1,6 düştü. Karşılaştırıldığında, S&P 500 Index SPX,
-%0,58
bu süre içinde %10,5 düştü.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: