Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Virgin Orbit hissesi, şirketin faaliyetlerini durduracağını söyleyen raporun ardından düştü

Virgin Orbit hissesi, şirketin faaliyetlerini durduracağını söyleyen raporun ardından düştü

Perşembe öğleden sonra bir CNBC raporuna göre, Virgin Orbit Holdings Inc. faaliyetlerini durdurmayı planlıyor.

Virgin Orbit hisse senedi VORB,
-16.02%
Perşembe günkü normal seansta %16 düştükten sonra mesai sonrası işlemlerde %45 düştü.

İcra Kurulu Başkanı Dan Hart, herkesin katıldığı bir toplantıda çalışanlara, gerekli finansmanı sağlamada başarısız olduktan sonra harekete geçiyor, dedi, rapora göre.

Virgin Orbit, Perşembe öğleden sonra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir dosyalamada, şirketin işgücünün yaklaşık %85’ini temsil eden yaklaşık 675 çalışanı “şirketin anlamlı bir finansman sağlayamaması ışığında giderleri azaltmak için” işten çıkaracağını açıkladı. İşten çıkarmalar şirketin “tüm alanlarını” etkiliyor.

Şirket, işten çıkarmalarla ilgili olarak 15 milyon dolarlık bir ücret ödemeyi bekliyor. Virgin Orbit, 10.9 milyon dolarlık dönüştürülebilir bir senet sattığını ve ihraç ettiğini ve net geliri kıdem tazminatı ve diğer ilgili masrafların karşılanmasına yardımcı olmak için kullanacağını açıkladı.

Virgin Orbit, Unsur.net’ın bildirilen operasyonları durdurma planlarına ilişkin yorum ve onay talebine hemen yanıt vermedi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: