Anasayfa / Ekonomi Haberleri / United Airlines, düşük talep ve yüksek yakıt fiyatları nedeniyle havayolu kılavuzlarının üç aylık zarara yönlendirmesinin ardından tankları %7 oranında stokladı

United Airlines, düşük talep ve yüksek yakıt fiyatları nedeniyle havayolu kılavuzlarının üç aylık zarara yönlendirmesinin ardından tankları %7 oranında stokladı

United Airlines Holdings Inc. hissesi, havayolunun Wall Street’i Ocak ve Şubat aylarında beklenenden daha düşük talep gördüğünü söyleyerek ilk çeyrekte kayba yönlendirerek şaşırtmasının ardından Pazartesi günü uzatılan seansta %7’den fazla düştü. bir tutam yüksek yakıt fiyatları.

Birleşik UAL,
-4.20%
hisse başına 60 sent ile hisse başına 1 dolar arasında üç ayda bir kayıp beklediğini söyledi; bu, çeyrekte hisse başına 64 sentlik düzeltilmiş kâr için FactSet konsensüsüyle çelişiyor.

Havayolu, “Ocak ve Şubat 2023 gibi talebin düşük olduğu ayların, talebin yüksek olduğu aylara göre daha az büyüdüğü yeni sezonluk talep modellerini gözlemlediğini” ve sonuç olarak, önemli bir ölçüt olan mevcut koltuk mili başına toplam geliri beklediğini söyledi. ilk çeyrekte başlangıçta düşündüğünden daha az yükseldi.

Ayrıca, petrol fiyatları ve yakıt spreadleri “yüksek kalmaya devam etti” dedi United. Şirket, galon başına ilk çeyrek ortalama yakıt fiyatının 3,31 ila 3,41 dolar arasında olmasını bekliyor.

United, tüm yıla göre ayarlanmış seyreltilmiş kazançlarını 10 ila 12 $ arasında tuttu.

Şiddetli hava koşulları bu kış uçuşları aksattı ve Şubat fırtınası ABD’nin üçte ikisini kar ve buzla kapladığından binlerce uçuşun iptal edilmesine veya ertelenmesine yol açtı.

United hisseleri normal işlem gününü %4,2 düşüşle tamamladı. Hisse senedi, S&P 500 endeksi SPX için yaklaşık %8’lik kayıpların aksine, son 12 ayda %40 değer kazandı.
-%0,15.
ABD Küresel JETLERİ ETF JETLERİ,
-3.71%
aynı dönemde %1,4 arttı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: