Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UiPath hissesi sonuçlarla yükseldi, görünüm beklentileri aştı

UiPath hissesi sonuçlarla yükseldi, görünüm beklentileri aştı

UiPath Inc. hissesi, şirketin dördüncü çeyreği, tüm yıl sonuçları ve görünümünün Wall Street’in beklentilerini aşmasının ardından Çarşamba günü mesai sonrası işlemlerde keskin bir şekilde yükseldi.

UiPath YOL,
+%1,95
hisseleri normal seansta yaklaşık %2 artışla 14.64 dolardan kapandıktan sonra saatler sonra yaklaşık %15 yükseldi.

Şirketin eşbaşkanı Rob Enslin analistlerle yaptığı konferans görüşmesinde, otomasyon yazılımı şirketinin “stratejik girişimlerimizde kaydettiğimiz ilerlemeyi ve yapay zeka destekli iş otomasyon platformumuzun gücünü yansıtan çok güçlü bir dördüncü çeyrek” geçirdiğini söyledi. . Enslin, şirketin “1 milyon doları aşan rekor sayıda anlaşmayı kapattığını” ekledi.

UiPath, bir önceki yıl 63.1 milyon $ veya hisse başına 12 sent olan dördüncü çeyrekte 27.7 milyon $ veya hisse başına 5 sent net zarar bildirdi. Hisse bazlı tazminat, yeniden yapılandırma ve diğer maliyetler için ayarlanan kazanç, hisse başına 15 sentti.

Gelir, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 289,7 milyon dolardan 308,5 milyon dolara yükseldi. Yıllık yenileme çalıştırma oranı, yıldan yıla %30 artışla 1.2 milyar $’a yükseldi. Hizmet olarak yazılım şirketleri, aboneliklere dayalı satış beklentilerini göstermek için ARR’yi kullanıyor ve Enslin, şirketin şu anda ARR’de 1 milyon $ veya daha fazla olan 229 müşterisi ve ARR’de 100.000 $ veya daha fazla olan 1.785 müşterisi olduğunu söyledi.

FactSet tarafından ankete katılan analistler, 278,6 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 7 sentlik düzeltilmiş kazanç tahmininde bulundular.

Tüm yıl için şirket, 1.06 milyar $’lık gelir üzerinden 328.4 milyon $ veya hisse başına 60 sent net zarar bildirdi. Bu, bir önceki yılın 525.6 milyon $’lık net zararı veya hisse başına 1.16 $’lık 892.3 milyon $’lık gelir ile karşılaştırılıyor. Düzeltilmiş kazanç, hisse başına 14 sentti. Analistler, 1.029 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 6 sentlik düzeltilmiş kazanç bekliyorlardı.

UiPath, ilk çeyrek gelirinin 270 milyon ila 272 milyon dolar arasında olmasını beklerken, analistler 269,6 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1 sentlik kazanç tahmininde bulundular. Tüm yıl için şirket, analistlerin 1.214 milyar $’lık beklentisini aşarak 1.253 milyar $’dan 1.258 milyar $’a gelir bekliyor.

UiPath’in hisseleri bu yıl şimdiye kadar %15 artarken, S&P 500 endeksi SPX,
-%0,70
yıldan bu yana yaklaşık %1’lik bir artış gördü.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: