Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UFC’nin sahibi Endeavor, Vince McMahon’un WWE’sini satın almaya hazırlanıyor: rapor

UFC’nin sahibi Endeavor, Vince McMahon’un WWE’sini satın almaya hazırlanıyor: rapor

Pazar günü yayınlanan bir habere göre UFC’nin ana şirketi Endeavor Group, World Wrestling Entertainment’ı satın almak için anlaşmaya yakın.

CNBC bildirdi Ari Emanuel’in Endeavour’unun Vince McMahon’un WWE’sinin %51’ini satın almak için ileri düzey görüşmelerde bulunduğu ve WWE’ye yaklaşık 9.3 milyar dolarlık bir işletme değeri verdiği. CNBC’ye göre Pazartesi günü bir anlaşma açıklanabilir. Wall Street Gazetesi daha sonra CNBC’nin raporuyla eşleşti.

CNBC’ye göre Endeavor CEO’su Emanuel, WWE ve UFC’yi birleştiren halka açık yeni bir şirketin genel müdürü olurken, McMahon şirketin yönetim kurulu başkanı olacak. Ayrıca Dana White’ın UFC’nin başkanı olarak kalacağını da söyledi.

McMahon’un cinsel suistimal iddiaları üzerine istifa ettikten aylar sonra Ocak ayında yönetim kurulu başkanı olarak şirkete yeniden katılmasının ardından WWE’nin aylardır bir alıcı aradığı bildiriliyor. Bir davanın geçen yıl sonuçlandığı bildirilirken, diğerinin Ocak ayında sonuçlandığı bildirildi.

Mart ayında WWE, McMahon’un şirketin iddialarla ilgili soruşturmasıyla ilgili masrafları karşılamak için şirkete yaklaşık 17.4 milyon dolar geri ödemeyi kabul ettiğini söyledi.

WWE, WWE’yi paylaşıyor,
+%0,73
yıldan bugüne %33 arttı ve son 12 ayda %46 arttı. Endeavour EDR’yi paylaşıyor,
+%3,37
bu yıl %6 arttı ve geçen yıla göre %19 düştü.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: