Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UFC’nin sahibi Endeavor, Teck Resources ve Life Storage’ın hisseleri birleşme ve satın alma haberleriyle tırmanırken Tesla düştü

UFC’nin sahibi Endeavor, Teck Resources ve Life Storage’ın hisseleri birleşme ve satın alma haberleriyle tırmanırken Tesla düştü

İşte Pazartesi için daha büyük ve daha aktif hisse senetlerinden bazıları:

Stok kazananlar:

Teck Kaynakları Ltd..‘S hisse senedi,
+0.86%
Vancouver merkezli madencilik şirketinin Glencore PLC GLEN’den talep edilmemiş bir satın alma teklifini reddettiğini açıklamasının ardından piyasa öncesi ticarette yaklaşık %11 arttı.
-%1,73.
Teck, hissedarları bunun yerine 26 Nisan’daki bir toplantıda Teck Metals ve Elk Valley Resources’ın (EVR) önceden duyurulan ayrılma planını onaylamaya çağırıyor.

hisseleri çaba grubu Holding A.Ş.
EDR,
+%3,37
karma dövüş sanatları organizasyonu UFC’nin ebeveyninin World Wrestling Entertainment WWE ile birleşmeyi kabul ettiğini açıklamasının ardından %6 arttı,
+%0,73
toplam işletme değeri 21,4 milyar dolar olan halka açık yeni bir şirket kurmak. WWE hisseleri %4’ün üzerinde değer kaybetti.

stok Ovintiv A.Ş.
OVV,
+2.53%
hidrokarbon arama ve üretim şirketinin üç şirketten yaklaşık 4.275 milyar $ nakit ve hisse senedi karşılığında varlık satın alacağını açıklamasının ardından %5’in üzerinde arttı.

Hayat Depolama A.Ş.
LSI,
+2.24%
gayrimenkul yatırım ortaklığının rakip demesinin ardından hisseler %4’ün üzerinde yükseldi Ekstra Alan Depolama A.Ş.
EXR,
+2.58%
47 milyar dolarlık işletme değerine sahip bir varlık yaratacak bir hisse senedi anlaşmasında onu devralmayı kabul etti. Extra Space hisseleri %2 düştü.

PPG Endüstri A.Ş.
PPG,
+2.89%
küresel boya, kaplama ve özel malzeme tedarikçisi ilk çeyrek için düzeltilmiş tahminini Wall Street tahminlerinin üzerine çıkardıktan sonra hisseleri yaklaşık %3 arttı.

Hisse senedi düşürücüler:

hisseleri Stratasys Ltd.
SSYS,
+%1,85
3D baskı şirketinin yönetim kurulunun geçen hafta Nano Dimension’dan gelen istenmeyen bir paket servis teklifini oybirliğiyle reddettiğini açıklamasının ardından %7 düştü.

Tesla A.Ş.
TSLA,
+%6,24
elektrikli araç üreticisinin ilk çeyrekte 422.875 araç teslim ettiğini açıklamasının ardından piyasa öncesi ticarette hisse senedi %2 düştü, ki bu 432.000 analistin öngördüğü kadar çekingendi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: