Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UBS’nin Credit Suisse’i 2 milyar dolardan fazla satın almak için anlaşmaya vardığı bildirildi

UBS’nin Credit Suisse’i 2 milyar dolardan fazla satın almak için anlaşmaya vardığı bildirildi

Zor durumdaki İsviçreli bankacılık devi Credit Suisse’in, bankadan çıkış yapan bir müşteri mevduat dalgası gördükten sonra, ezeli rakibi UBS tarafından Cuma günkü kapanış fiyatından indirimli olarak satın alınmayı kabul ettiği bildirildi.

UBS UBS,
-5.50%
Credit Suisse CS satın alacak,
-6.94%
2 milyar dolardan fazla bir hisse senedi anlaşmasında, Financial Times bildirdiişlem hakkında doğrudan bilgisi olan kişilere atıfta bulunarak. Haberler aynı anlaşma şartlarını bildirdi.

UBS’nin hisse başına sunduğu hisse başına 0,50 frank, Credit Suisse’in CSGN’sine kıyasla,
-8.01%
Cuma gününün kapanış fiyatı 1,86 Frank. FT, UBS’nin başlangıçta hisse başına sadece 0,25 frank teklif verdiğini söyledi.

Ayrı ayrı, Wall Street Journal bildirdi İsviçre Ulusal Bankası, Credit Suisse’i çekmek için UBS’ye yaklaşık 100 milyar dolarlık bir likidite teklif etti. Bu, SNB’nin geçen hafta Credit Suisse’e 50 milyar frank borç vermeyi kabul etmesinden sonra geldi.

Federal Rezerv, her iki bankanın da ABD’de büyük operasyonları olduğundan, anlaşma üzerinde İsviçreli muadili ile çalışıyor.

Credit Suisse’in düşüşü, ABD bankaları SVB Financial ve Signature Bank’ın iflasından birkaç gün sonra gerçekleşti. Credit Suisse ve İsviçreli yetkililer aynı tür sorunları yaşamadıklarını söylerken, müşterilerin ayrıldığını da gördüler. FT’nin bildirdiğine göre, zengin müşteriler dördüncü çeyrekte Credit Suisse’den yaklaşık 100 milyar dolar çektikten sonra, geçen hafta yeniden büyük çıkışlar görmeye başladılar.

Credit Suisse, aile ofisi Archegos’un kaybı ve Greensill Capital tarafından yönetilen banka aracılığıyla satılan 10 milyar dolarlık tedarik zinciri fonunu dondurmak zorunda kalması nedeniyle art arda beş çeyrektir para kaybetti.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: