Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UBS ve düzenleyiciler, Credit Suisse devralma anlaşmasını imzalamak için acele ediyor: raporlar

UBS ve düzenleyiciler, Credit Suisse devralma anlaşmasını imzalamak için acele ediyor: raporlar

Credit Suisse, UBS ve kilit düzenleyicileri, İsviçre’nin en büyük iki bankasının birleşmesi için bir anlaşma üzerinde çalışıyorlar. Financial Times bildirdi Cumartesi.

İsviçre Ulusal Bankası ve düzenleyici Finma, uluslararası mevkidaşlarına, Credit Suisse CSGN’ye duyulan güvenin çökmesini durdurmak için UBS ile anlaşmayı tek seçenek olarak gördüklerini söyledi.
-8.01%

CS,
-6.94%.
Rapora göre, bankadan mevduat çıkışı geçen hafta sonlarında bir günde 10 milyar Sfr (10.8 milyar $) seviyesine ulaştı ve bankanın sağlığına yönelik korkular arttı.

İki bankanın yönetim kurulları bu hafta sonu toplanıyor. Credit Suisse’in ABD, Birleşik Krallık ve İsviçre’deki kilit düzenleyicileri, bir anlaşmanın yasal yapısını ve UBS’nin UBSG’ye verdiği çeşitli tavizleri değerlendiriyor.
-%1,16

UBS,
-5.50%
aradı

UBS, dünyanın en büyük bankaları için sermayeye ilişkin küresel kurallar kapsamında karşı karşıya kalacağı herhangi bir talebi aşama aşama yerine getirmesine izin verilmesini istiyor. Ek olarak, insanlardan biri, UBS’nin gelecekteki yasal masrafları karşılamak için bir tür tazminat veya hükümet anlaşması talep ettiğini söyledi.

UBS, Credit Suisse, SNB ve Federal Rezerv yorum yapmaktan kaçındı. Finma ve Bank of England, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Anlaşma olasılığı, İsviçre merkez bankasının Credit Suisse’e 50 milyar SFr50 milyar (54 milyar dolar) acil kredi limiti sağlamaya zorlanmasından günler sonra geldi.

Görmek: Credit Suisse hisseleri, İsviçre bankacılık devinin SNB’den borç alıp borcunu geri satın alacağını açıklamasıyla sıçradı

Bu, en büyük yatırımcısının daha fazla sermaye sağlamayı reddetmesi ve yönetim kurulu başkanının servet yönetimi müşterilerinin göçünün devam ettiğini kabul etmesiyle rekor seviyelere düşen hisse fiyatındaki düşüşü durduramadı.

Muhtemel devralma, iki bankanın kaderindeki keskin farklılığı yansıtıyor.

Son üç yılda, UBS hisseleri yaklaşık yüzde 120 artarken, daha küçük rakibinin hisseleri yaklaşık yüzde 70 düştü. UBS’nin piyasa değeri 56,6 milyar dolar, Credit Suisse Cuma gününü 8 milyar dolar değerle kapattı. 2022’de UBS 7,6 milyar dolar kâr elde ederken, Credit Suisse 7,9 milyar dolar zarar ederek önceki on yılın tüm kazançlarını fiilen sildi.

Daha erken Bloomberg Haberleri bildirildi Deutsche Bank AG DBK’nın,
-%1,53
Credit Suisse’deki durumu belirli işletmeleri satın almak için potansiyel bir açılış için izliyordu.

ABD’li yatırım devi BlackRock BLK,
-0.04%
rakip bir yaklaşım çizmiş, bir dizi seçeneği değerlendirmiş ve diğer potansiyel yatırımcılarla konuşmuş, Financial Times da bildirdi. Ancak BlackRock, Credit Suisse Group AG için olası bir rakip teklif üzerinde çalıştığını yalanladı. Bloomberg New’e göreS.

UBS ve Credit Suisse arasındaki tam bir birleşme, Avrupa’daki sistemik açıdan önemli en büyük finansal kurumlardan birini yaratacaktır. UBS’nin bilançosunda 1.1 trilyon dolarlık toplam varlık var ve Credit Suisse’in 575 milyar doları var.


İlginizi Çekebilir

Bu para ve yatırım ipuçları, portföyünüze biraz yeşil ve altın ekleyebilir

Bu en iyi para ve yatırım özelliklerini kaçırmayın: Unsur.net’in en iyi yatırım fonları ve ETF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: