Anasayfa / Ekonomi Haberleri / UBS, Credit Suisse anlaşmasından önce çıkarılan kendi kefalet senetlerinden bazıları için ihale teklifini başlattı

UBS, Credit Suisse anlaşmasından önce çıkarılan kendi kefalet senetlerinden bazıları için ihale teklifini başlattı

UBS Group AG Çarşamba günü yaptığı açıklamada, rakibi Credit Suisse Group AG’yi devralma anlaşmasından hemen önce geçen hafta ihraç edilen toplam 2,75 milyar avro (2,96 milyar $) değerindeki birincil kefalet senetleri için bir ihale başlattığını söyledi.

İsviçre bankası UBS,
+%11,97

UBSG,
+%12,12
Mart 2028 vadeli 1,5 milyar avroluk tahvil ve Mart 2032 vadeli 1,25 milyar avroluk tahvil sahiplerine senetlerini nakit olarak ihale etmeleri için teklif ettiğini söyledi. Tahviller Cuma günü ihraç edildi ve Credit Suisse anlaşması Pazar günü açıklandı.

UBS’nin hamlesi, kredi derecelendirme kuruluşları S&P Global Ratings ve Moody’s Investors Service’in bu hafta Credit Suisse CS’den kaynaklanan riskleri gerekçe göstererek bankaya ilişkin görünümlerini negatife indirmelerinin ardından geldi.
+2.46%

CSGN,
+7.31%
devralmak. Salı günü Fitch Ratings, anlaşmanın bankanın kredi profili üzerindeki belirsiz etkileri nedeniyle UBS’yi sözde not izlemesine negatif olarak yerleştirdi.

UBS, Pazar günü açıklanan istisnai kurumsal eylemler göz önüne alındığında, tahvilleri ilgili yeniden teklif fiyatlarından satın almayı teklif ettiğini söyledi. Banka, kararın son gelişmelerin değerlendirilmesini takip ettiğini ve UBS’nin kredi yatırımcılarına olan bağlılığının bir sonucu olduğunu söyledi.

UBS, tekliflerin 28 Mart’ta erken sona erme tarihi ve 4 Nisan’da son sona erme tarihi ile Çarşamba günü başladığını söyledi.

adria[email protected] adresinden Adria Calatayud’a yazın


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: