Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tyler Perry’nin, Paramount satmayı düşündüğü için BET’in çoğunluk hissesini satın almakla ilgilendiği bildirildi

Tyler Perry’nin, Paramount satmayı düşündüğü için BET’in çoğunluk hissesini satın almakla ilgilendiği bildirildi

Tyler Perry’nin, Paramount Global medya birimindeki kontrol hissesini satmayı düşündüğü için BET Media Group’un çoğunluk hissesini satın almakla ilgilendiği bildiriliyor.

Wall Street Gazetesi Pazartesi günü, Paramount’un – BET ve VH1 kablo kanallarını ve BET + yayın hizmetini içeren – operasyonları düzene sokmak ve ana yayın hizmeti Paramount + ‘yı desteklemek için BET Media’daki hissesini satmakla ilgilendiğini ilk bildiren kişi oldu.

Journal daha sonra Perry’nin – bir milyarder şu anda BET+’ta azınlık hissesine sahip olan yazar, oyuncu ve yapımcı — büyük ölçüde Siyah izleyicilere hitap eden BET Media’nın çoğunluk hissesini almak için görüşmelerde bulunuyordu.

Journal’a göre BET Media’nın azınlık yatırımcı yapısı, Paramount+ ile entegrasyonunu zorlaştırıyor. Perry’nin yanı sıra yazar/yapımcı Kenya Barris ve oyuncu/yapımcı Rashida Jones da BET Studios’ta hisse sahibi olanlar arasında.

Perry’nin hem BET hem de Paramount ile uzun süredir devam eden ilişkileri var, buna kendi adını taşıyan stüdyosu aracılığıyla Paramount için şovlar yaratma anlaşması da dahil. Journal, Perry’nin çoğunluk hissesini alması durumunda BET ve Paramount’un bir çalışma ilişkisine sahip olmaya devam edeceğini bildirdi.

Görünüşe göre BET’i satın almakla ilgilenen tek kişi Perry değil: Diğer medya kuruluşlarının yanı sıra The Weather Channel’ın da sahibi olan Byron Allen da bir anlaşma peşinde. hollywood muhabiri.

Ocak ayında Paramount Global, Paramount+ ve Showtime’ın esasen bu yıl içinde birleşeceğini duyurdu ve Şubat ayında İcra Kurulu Başkanı Bob Bakish, Paramount+’nın bu yıl içinde abonelik fiyatlarını da artıracağını söyledi.

Paramount hisseleri PARA,
-2.43%
S&P 500’ün SPX’ine kıyasla, son 12 ayda %34 düşüşe rağmen, yıldan bugüne kadar %30’dan fazla arttı,
+%0,07
2023’te %5,4 artış ve geçen yıla göre %3,6 düşüş.


İlginizi Çekebilir

Uber CEO’sunun maaşı geçen yıl 24 milyon dolara yükseldi

Uber Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi’nin geçen yılki toplam tazminatı %22 artışla 24.3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: