Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Twitter’ın kaynak kodunun bazı bölümlerinin çevrimiçi olarak yayınlandığı ve siteyi riske attığı bildirildi

Twitter’ın kaynak kodunun bazı bölümlerinin çevrimiçi olarak yayınlandığı ve siteyi riske attığı bildirildi

Yeni bir rapora göre, Twitter’ın kaynak kodunun bazı bölümleri muhtemelen aylarca çevrimiçi olarak sızdırıldı ve Elon Musk’ın sosyal ağı için büyük bir risk oluşturdu.

New York Times bildirdi Pazar günü geç saatlerde Twitter, kodu kaldırmak için yazılım geliştirme platformu GitHub’a bir telif hakkı ihlali bildirimi gönderdiğinde, Cuma günü yasal bir dosyalamada ihlali ifşa etti.

Times’ın bildirdiğine göre kod hemen kaldırıldı, ancak görünüşe göre birkaç aydır çevrimiçiydi.

Ayrıca okuyun: Elon Musk, Twitter’ın değerinin 20 milyar doların altında olduğunu veya onun için ödediğinin yarısından az olduğunu öne sürüyor.

Kaynaklar, Times’a verdiği demeçte, fikri mülkiyet değerinin yanı sıra, Twitter’ın kaynak kodunun güvenlik açıklarını açığa çıkararak bilgisayar korsanlarına kullanıcı verilerini çalma veya tüm siteyi çökertme yeteneği verdiğini söyledi.

Times, Twitter’ın kodun geçen yıl şirketten ayrılan eski bir çalışan tarafından gönderildiğine inandığını söyledi. Bunun, Musk’ın şirketi Ekim ayında satın alıp personelin çoğunu işten çıkarmasından önce mi yoksa sonra mı olduğu belli değildi.

Musk daha önce söz vermişti Twitter’ın kaynak kodlarından bazılarını herkese açık olarak yayınlamak potansiyel kusurları bulma çabasıyla, ancak aynı zamanda sızıntılardan endişe duyduğu da bildirildi. ve sabotaj hoşnutsuz mevcut veya eski işçiler tarafından.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: