Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Türk futbol taraftarlarının depremden etkilenen çocuklar için sahayı oyuncaklarla doldurmasını izleyin

Türk futbol taraftarlarının depremden etkilenen çocuklar için sahayı oyuncaklarla doldurmasını izleyin

Sporseverlerin genellikle oyun alanına herhangi bir nesne fırlatmaması gerekir. Ama Pazar farklıydı.

Türk futbol kulübü Beşiktaş’ın taraftarları, dokunaklı bir sempati ve hayır gösterisiyle, Türkiye’nin güneydoğusunda ve kuzey Suriye’de yaklaşık 50.000 kişinin ölümüne yol açan yıkıcı depremlerden etkilenen çocuklar için Pazar günü sahaya binlerce doldurulmuş hayvan ve diğer yumuşak oyuncaklar yağdırdı.

Kulüp taraftarlardan maça oyuncak bağışı getirmelerini istemişti ve İstanbul’daki Vodafone Park’a katılan 40.000 kişinin çoğu tam da bunu yaptı çünkü maç 6 Şubat’taki ilk deprem anısına saat 4:17’de durduruldu. .

Depremlerde hayatını kaybedenler arasında Türkiye’nin güneyindeki Antakya şehrinde Türk kulübü Hatayspor’da forma giyen Ganalı futbol yıldızı Christian Atsu da vardı.

Genç depremzedeler için sahaya oyuncak atmak, görünüşe göre Beşiktaş taraftarları için bir gelenek. bunu daha önce 2011’de yaptı.

Beşiktaş ile Antalyaspor arasında Pazar günü oynanacak olan Kasım ayı maçı İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle ertelenen maçın tarihi ertelenmişti.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: