Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tupperware, süreklilik uyarısı yayınladı ve likiditeyi desteklemek için danışmanlar tuttu

Tupperware, süreklilik uyarısı yayınladı ve likiditeyi desteklemek için danışmanlar tuttu

Tupperware Brands Corp., Cuma günü geç saatlerde bir endişe uyarısı yayınlayarak, kısa vadeli zorluklarını aşmasına yardımcı olması için mali danışmanlar tuttuğunu söyledi.

İcra Kurulu Başkanı Miguel Fernandez yaptığı açıklamada, “Tupperware, operasyonlarımızı tersine çevirmek için bir yolculuğa çıktı ve bugün sermaye ve likidite pozisyonumuzu ele almada kritik bir adım atıyor” dedi.

Fernandez, “Şirket, son olayların etkilerini azaltmak için elinden gelen her şeyi yapıyor ve ek finansman aramak ve mali durumumuzu düzeltmek için derhal harekete geçiyoruz” dedi.

Danışmanlar, saklama kapları ve diğer mutfak ürünleri ile eşanlamlı olan şirketin sermaye yapısını ve likiditesini iyileştirmesine ve “sürekli bir işletme olarak devam etme kabiliyetine ilişkin şüphelerini gidermesine” yardımcı olacak, Tupperware TUP,

söz konusu.

Tüketici ürünleri şirketi, ek finansman aradığını ve seçeneklerini potansiyel yatırımcılar veya finansman ortaklarıyla tartıştığını söyledi.

Tupperware ayrıca potansiyel satış veya geri kiralama işlemleri için gayrimenkul portföyünü gözden geçiriyor.

“Zorlu iç ve dış iş ekonomisi nedeniyle, kredi olanağı kapsamındaki borçlanmaların artan seviyeleri ve maliyetleri ile birleştiğinde, şirket şu anda yeterli sermaye kaynakları elde edemezse veya kredi sözleşmesinde değişiklikler yapamazsa, bunu yapamayacağını tahmin ediyor. yakın vadede yeterli likiditeye sahip olacak” dedi.

Tupperware yıllık raporunu vermekte gecikti ve Cuma günü yaptığı açıklamada, mali sonuçların ne zaman açıklansa 1 Mart’ta açıklanan sonuçlardan “önemli ölçüde farklı” olacağını söyledi.

Şirket, 10-K’yi önümüzdeki 30 gün içinde menkul kıymet düzenleyicilerine sunmayı beklediğini söyledi. Şirket ve denetçilerinin, Form 10-K’nın dosyalanabilmesinden önce, daha önce yayınlanan bazı mali tablolarının yeniden ifade edilmesi de dahil olmak üzere, mali tabloların hazırlanmasını ve denetimini tamamlaması için daha fazla zamana ihtiyacı var” dedi.

Tupperware hissesi, S&P 500 endeksi için yaklaşık %9’luk kayıplara kıyasla son 12 ayda %88 düştü. SPX,
+%0,36
Hisse senedi piyasaları Kutsal Cuma münasebetiyle Cuma günü kapalıydı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: