Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tüccarlar daha fazla işgücü piyasası verisine baktıkça hazine getirileri artıyor

Tüccarlar daha fazla işgücü piyasası verisine baktıkça hazine getirileri artıyor

Tahvil getirileri, önümüzdeki günlerde iş raporları öncesinde sessiz ticarette Çarşamba günü yükseldi.

Ne oluyor
 • 2 yıllık Hazine tahvil getirisi TMUBMUSD02Y,
  %3,882
  5,4 baz puan artarak %3,891’e yükseldi. Getiriler fiyatların tersi yönde hareket eder.

 • 10 yıllık Hazine TMUBMUSD10Y getirisi,
  %3,369
  2,7 baz puan artışla %3,369 oldu.

 • 30 yıllık Hazine tahvilinin getirisi TMUBMUSD30Y,
  %3,607
  %3,601’e 1 baz puandan daha az tırmandı.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Bir önceki seansta yumuşak bir iş açılışları raporunda son aralığının altına doğru düşen kısa vadeli Hazine getirileri, daha fazla işgücü verisi geldikçe daha da yükseliyor.

Özel sektör ADP istihdam anketi Çarşamba günü saat 08:15’te, ardından Perşembe günü haftalık ilk işsizlik başvuruları ve ardından pazarların Paskalya tatili nedeniyle kapalı olduğu Cuma günü tarım dışı istihdam raporu açıklanacak.

Birlikte, veriler Federal Rezerv’in bir aydan kısa bir süre içinde politika toplantısında faiz oranlarıyla ne yapacağına karar vermesine yardımcı olabilir.

CME FedWatch aracına göre piyasalar, Fed’in 3 Mayıs’ta faiz oranlarını değiştirmeden %4,75 ila %5,0 aralığında bırakacağını %56 olasılıkla fiyatlıyor.

30 günlük Fed Funds vadeli işlemlerine göre, merkez bankasının Fed fon oranı hedefini Aralık ayına kadar %4,3’e düşürmesi bekleniyor.

Çarşamba günü yayınlanacak diğer ABD ekonomik güncellemeleri arasında, sabah 8:30’da açıklanacak olan Şubat ayı ticaret dengesi; Mart S&P hizmetleri PMI’nın son okuması sabah 9:45’te; ve Mart ayı ISM hizmetleri sabah 10’da rapor veriyor

Analistler ne diyor?

NatWest Markets’in küresel ekonomi ve pazar stratejisi başkanı John Briggs, Salı günü geç saatlerde müşterilere yazdığı bir notta, son yumuşak istihdam verilerinin ve ABD bankacılık sarsıntılarından kaynaklanan serpintilerin, piyasanın kabaca 70’i tersine çevirmesi için “çok az neden” olduğu anlamına geldiğini söyledi. Faiz indirimlerinin baz puanları bu yıl için fiyatlanıyor.

“[P]belki Fed bir tane daha girer, ancak bizim görüşümüze göre, politika faizi etrafındaki olasılıkların dağılımı büyük ölçüde aşağı yönlüdür ve bunun piyasa fiyatlandırmasında yakın zamanda değişeceğini düşünmüyoruz. Her halükarda, ISM Hizmetleri de dahil olmak üzere önemli veriler bu haftanın geri kalanı için kalır. [Wednesday]Briggs, Mart baskısı gelir gelmez hizmet sektörünün finansal piyasa stresinden etkilenip etkilenmediğini görmekle çok ilgilendiğimizi belirtti.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: