Anasayfa / Ekonomi Haberleri / TSA yemek seyahati kuralları: İşte bu Şükran Günü’nde uçağa getirebilecekleriniz

TSA yemek seyahati kuralları: İşte bu Şükran Günü’nde uçağa getirebilecekleriniz

AAA’ya göre 50 milyondan fazla Amerikalının bu yıl Şükran Günü için seyahat etmesi bekleniyor ve birçoğu tatil için arkadaşları ve aileleriyle paylaşmak üzere yiyeceklerle uçacak veya artıklarla eve dönecek.

Bu nedenle Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), kontrol noktalarından hangi öğelerin – özellikle gıda maddelerinin – getirilip getirilemeyeceğine dair bazı yönergeler yayınladı.

Ayrıca bakınız: Bankalar Şükran Günü’nde kapalı mı? Postane Kara Cuma günü açık mı?

“Dökülebilir, yayılabilir, püskürtülebilir, pompalanabilir veya dökülebilirse ve 3,4 onstan büyükse, kontrol edilmiş bir torbaya girmelidir.”


– TSA, yiyecekle uçmaya ilişkin kurallar

“İşte düşünce için biraz yiyecek. Sağlam bir öğe ise, o zaman bir kontrol noktasından geçebilir, ”dedi TSA, ifade. “Ancak, dökebilir, yayabilir, püskürtebilir, pompalayabilir veya dökebilirseniz ve 3,4 onstan daha büyükse, kontrol edilmiş bir torbaya girmelidir.”

Şükran Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte, son zamanlarda yapılan birçok TSA seyahat araştırması, hazır yiyecekler, çabuk bozulan yiyecekler ve baharatlarla ilgili olmuştur. Burada, TSA’nın el bagajında ​​izin vereceği bazı öğelere ve kontrol edilmiş bir çantada olması gereken öğelere örnekler verilmiştir.

Taşıyabileceğiniz yiyecekler

 • Ev yapımı veya mağazadan satın alınan turtalar, kekler, kurabiyeler ve kekler dahil unlu mamuller.

 • Hindi, tavuk, jambon ve biftek gibi etler – dondurulmuş, pişmiş veya pişmemiş.

 • Doldurma, pişmiş veya pişmemiş, kutuda veya torbada.

 • Geleneksel yeşil fasulye ve soğan çubukları gibi güveçler veya daha egzotik bir şey.

 • Makarna ve peynir, ister zaten bir tavada pişirilmiş olsun, ister gideceğiniz yerde pişirmek için malzemelerle seyahat ediyor olun.

 • Patates, yer elması, brokoli, yeşil fasulye, Brüksel lahanası, karnabahar, pancar, turp, havuç, kabak ve yeşillik gibi taze sebzeler.

 • Elma, armut, ananas, limon, misket limonu, kızılcık, yaban mersini, çilek, muz ve kivi gibi taze meyveler.

 • Şeker.

 • Baharat.

Kayıtlı bir çantada seyahat etmesi gereken yiyecekler

 • Sürülebilir ev yapımı veya konserve soslar dahil kızılcık sosu.

 • Ev yapımı veya bir kavanoz veya kutuda gelen sos dahil olmak üzere sos.

 • Şarap, şampanya ve köpüklü elma şarabı.

 • Kutuda sıvı olduğu için konserve meyve veya sebzeler.

 • Sürülebilir oldukları için konserveler, reçeller ve jöleler.

 • Akçaağaç şurubu.

TSA’nın, yolcuların uçuşlarda yanlarında getirmelerine izin verilen tüm öğelerin listesini yıl boyunca elinde tuttuğunu unutmayın. “Ne getirebilirim?” Web sitesinin bölümü. Ek olarak, adında resmi bir TSA Twitter hesabı var. @AskTSA Doğu saatiyle sabah 8 ile akşam 6 arasında yanıt vererek, hangi öğelerin güvenlikten geçirilebileceğiyle ilgili tweetlerin çoğuna yanıt verir.

Ayrıca bakınız: Bu tehlikeli Şükran Günü hindisi pişirme yöntemi yılda 5 kişinin ölümüne ve 15 milyon dolarlık hasara yol açıyor

Öyleyse neden yemekle ilgili kurallar? Bu ayın başlarında TSA, bir gezginin çiğ bir tavuğun içine silah gizlemeye çalıştığı bir durumu ayrıntılarıyla anlatan viral bir gönderi oluşturdu. El bagajı olarak silahlara izin verilmez ve yalnızca belirli güvenlik önlemlerinin alınması durumunda kontrol edilen çantalarda izin verilir alınır.

TSA, 2,5 milyona kadar görüntüleyebileceğini söyledi Şükran Günü’nden bir gün önce 23 Kasım Çarşamba günü ABD’deki kontrol noktalarında yolcular ve 27 Kasım Pazar günü yolcular evlerine dönerken 2,5 milyondan fazla yolcu görebilir.

TSA’ya göre son üç yılda, Şükran Günü’nden sonraki Pazar, Şükran Günü’nden önceki Cuma gününden sonraki Çarşamba gününe kadar en yoğun seyahat günü oldu.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: