Anasayfa / Ekonomi Haberleri / TS Lombard, bankacılık “endişesinin” dibe vurduğunu, ancak teknoloji hisselerindeki rallinin durgunluk risklerini görmezden geldiği konusunda uyardı

TS Lombard, bankacılık “endişesinin” dibe vurduğunu, ancak teknoloji hisselerindeki rallinin durgunluk risklerini görmezden geldiği konusunda uyardı

Mart ayında bankacılık endişeleri piyasaları sarsarken teknoloji hisselerine ve diğer pandemi galiplerine dönüş, yatırımcıların ABD ekonomisinin resesyona doğru gidip gitmediğini düşünmesini zorlaştırıyor.

TS Lombard’ın stratejistleri Skylar Montgomery Koning ve Andrea Cicione, Çarşamba günü yayınlanan bir müşteri notunda, teknoloji ve iletişim (grafiğe bakın) gibi kura duyarlı hisse senetlerine geçişin yanlış göründüğünü söylediler.

Enerji, finans ve daha fazlası üzerindeki baskı, yatırımcıların para politikasının ABD ekonomisini resesyona sokacağına dair endişelerini yansıtıyor

TS Lombard

Yatırımcılar, ABD ve Avrupa’daki düzenleyicilerin bankacılık sistemine güveni artırmak için adım atmasının ardından bir hafta öncesine göre tam gelişmiş bir bankacılık krizinden daha az endişeli görünürken, TS Lombard ekibi teknoloji hisselerindeki müteakip rallinin “büyük ölçüde göz ardı edildiğini” söyledi. ” ABD ekonomisi üzerindeki daha sıkı borç verme standartlarının baskısı.

TS Lombard ekibi, “Bankacılık sektöründeki sıkıntının ana sonucu, ekonomiyi sıkıştıran ve büyümeyi baskılayan, zaten uygulanmakta olan borç verme standartlarının hızlandırılmış şekilde sıkılaştırılmasıdır” diye yazdı.

S&P 500 endeksi SPX’in finans sektörü,
+0.17%
FactSet’e göre, First Republic Bank FRC’nin hisseleri,
-%1,97
aynı esneme için %33,9 daha düşüktü.

TS ekibi, potansiyel bir ABD durgunluğuna ilişkin endişelerin, geçtiğimiz bir buçuk haftada enerji emtialarının yaklaşık %10 ve endüstriyel metallerin kabaca %3 düşmesiyle emtia piyasalarındaki son düşüş baskısına yansıdığını ileri sürdü.

ABD ölçütü West Texas Intermediate ham petrol CL00 fiyatları,
+%1,46
FactSet’e göre Çarşamba günü daha yüksek, ancak Mart ayında hala %8,6 daha düşüktü.

Bu arada TS ekibi, yatırımcıların bu yılın ikinci yarısında Fed’den “derin” faiz indirimleri olasılığını düşünmesi, ancak olası olmaması nedeniyle, aynı süreçte %5’ten fazla değer kazanan iletişim ve teknoloji hisselerine işaret etti. durgunluğun kazançlar ve büyüme üzerindeki etkisi.

2020 ile 2021 arasındaki paranın rahat olduğu günlerde, hane halklarını ve ekonomiyi istikrara kavuşturmak için çok sayıda parasal ve mali desteğin ateşlenmesiyle teknoloji hisseleri patlama yaşadı. Geçen yıl, Fed faiz oranlarını on yıllardır en hızlı şekilde artırmaya başlayınca sert bir darbe aldılar.

Bu çerçevede, 10 yıllık gösterge faiz oranı TMUBMUSD10Y de dahil olmak üzere Hazine getirileri,
%3,536
ekonomi Çarşamba günü %2,3 ile 1 yılın en düşük seviyesinden %3,6 yükseldi.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite Index COMP,
+%0,45
FactSet’e göre Mart’tan Çarşamba’ya kadar %3,6 arttı, ancak yıla göre %13,4 artarak diğer iki ana hisse senedi endeksini geride bıraktı.

Görmek: İlk Cumhuriyet stoğu hırpalanıyor. İşte bankanın kuyruk dönüşü nasıl başladı ve neden durmadı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: